Reklama

Nowe stare toalety. Zobacz zmiany [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowe stare toalety. Zobacz zmiany [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Toalety przy pl. Narutowicza w niczym nie przypominają obskurnych szaletów, do których byliśmy przyzwyczajeni. Wkrótce nie do poznania mają się zmienić również toalety przy Królewieckiej.

Toalety przy pl. Narutowicza w niczym nie przypominają obskurnych szaletów, do których byliśmy przyzwyczajeni. Wkrótce nie do poznania mają się zmienić również toalety przy Królewieckiej.

Władze miasta najwyraźniej wreszcie wzięły sobie do serca fizjologiczną bolączkę płocczan, bo coś drgnęło w temacie szaletów miejskich. Jak pisaliśmy kilka dni temu, Agencja Rewitalizacji Starówki przymierza się do zaadaptowania kamienicy na rogu Grodzkiej i Jerozolimskiej na dwupiętrową toaletę z prysznicami o wysokim standardzie. Dziś Ratusz poinformował z kolei, że zakończył się remont szaletów miejskich przy pl. Narutowicza i ubikacje zmieniły się nie do poznania. Można z nich korzystać od 2 czerwca. Toalety są bezpłatne.

- Pojawiła się nowoczesna armatura sanitarna, funkcjonalna i estetyczna terakota na posadzkach i glazura na ścianach do pełnej wysokości - informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. - Zamontowane zostały cztery kabiny, wymieniono stolarkę drzwiową i okienną.

Wyremontowano również barierki przy schodach, wymieniono rury, poprawiono też wentylację.

Trwa również remont toalet z drugiej strony Tumskiej, czyli od strony Nowego Rynku, który na zlecenie Ratusza realizuje od kwietnia Muniserwis. Toalety mają być jak nowe jeszcze przed wakacjami.  - Zakres robót przewiduje zdjęcie ziemi ze stropu sanitariatów, rozbiórkę szlichty i izolację stropu, ułożenie nowej izolacji poziomej a także betonu z dodatkami uszczelniającymi i ponowne przykrycie stropu ziemią. Koniec prac zaplanowano przed wakacjami.

Na remont szaletów miejskich przeznaczono 120 tys. zł.

Fot. UMP

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE