Reklama

Nowe rondo z nazwą, która spodoba się kibicom?

Opublikowano:
Autor:

Nowe rondo z nazwą, która spodoba się kibicom? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z niecodzienną propozycją nazwy ronda na skrzyżowaniu ulic Łukasiewicza i Długiej wystąpił radny Michał Sosnowski.

Z niecodzienną propozycją nazwy ronda na skrzyżowaniu ulic Łukasiewicza i Długiej wystąpił radny Michał Sosnowski.

Radny proponuje, aby rondo, które powstanie przy skrzyżowaniu ulic Łukasiewicza i Długiej, nazywało się "Rondem Nafciarzy". Taki przydomek noszą zawodnicy sekcji piłki nożnej i ręcznej. 

- Nadanie takiej nazwy nowo powstałemu rondu byłoby wyrazem szacunku i uznania dla wielu pokoleń pracowników PKN Orlen, a także zawodników i wszystkich osób związanych z klubem Wisła Płock, który w bieżącym roku obchodzi 70-lecie swojego istnienia - pisze radny. - Przedmiotowe rondo ma się znajdować w bezpośrednim sąsiedztwie PKN Orlen, stadionu Wisły Płock oraz Orlen Areny. 

Argumentuje też, że nazwa jest prosta i neutralna, a na tym zależało mieszkańcom. Niedawno toczyła się burzliwa dyskusja na temat nadaniu nazwy byłej ulicy Gwardii Ludowej. Część mieszkańców nie zgadzała się na pierwotnie zaproponowaną i przegłosowaną ul. 11 Grupy Operacyjnej Narodowych Sił Zbrojnych. Nazwę nieco skrócono i stanęło na Narodowych Sił Zbrojnych. 

Czy uważacie, że to dobry pomysł? 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE