Reklama

Nowe rondo. Budowa rusza w poniedziałek

Opublikowano:
Autor:

Nowe rondo. Budowa rusza w poniedziałek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza budowa długo oczekiwanego ronda na skrzyżowaniu Harcerskiej, Korczaka i Pocztowej oraz nowych chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia na Harcerskiej. Całość pochłonie blisko 3,6 mln zł.

Rusza budowa długo oczekiwanego ronda na skrzyżowaniu Harcerskiej, Korczaka i Pocztowej oraz nowych chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia na Harcerskiej. Całość pochłonie blisko 3,6 mln zł.

Budowa ronda była jednym z pomysłów trzeciej edycji budżetu obywatelskiego na osiedlu Borowiczki. Na początku roku Ratusz zapowiadał, że z budżetu miasta na ten cel zostanie przeznaczone jedynie 150 tys. zł - a to wystarczy tylko na prace przygotowawcze. Oceniano, że z budową ronda trzeba by się wstrzymać do przyszłego roku, a może nawet dłużej, bo inwestycja nie należy do tanich.

Ale że udało się nieco zaoszczędzić na pozostałych przetargach, Ratusz zdecydował, by jeszcze w tym roku ruszyć z budową ronda.

Jak informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza,  przetarg wygrała firma Lipowski, zainkasuje 3 mln 595 tysięcy. To znacznie więcej niż planowano. Na wybudowanie ronda ma czas do 29 stycznia 2016 roku.

Prace rozpoczną się w najbliższy poniedziałek 21 września, wtedy też zacznie także obowiązywać czasowa organizacja ruchu.

- Dojdzie do zwężenia jezdni - zapowiada Konrad Kozłowski. - Ruch będzie odbywał się wahadłowo z wykorzystaniem tymczasowej sygnalizacji świetlnej.

Na skrzyżowaniu powstanie rondo o średnicy 20 m, chodniki i droga rowerowa o nawierzchni asfaltowej. W ramach inwestycji zostaną również przebudowane dwa odcinki ulicy Harcerskiej od skrzyżowania z ul. Warmińską i z ul. Wiejską do budowanego ronda oraz drugi od ronda do ulic Borowickiej i Raczkowizna. Zmodernizowana zostanie jezdnia  (dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m), powstanie ścieżka rowerowa, nowe chodnik i zjazdy, a także oświetlenie uliczne. Przebudowa obejmie również kanalizację deszczowej, sieć wodociągową, sanitarną oraz teletechniczną. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE