Reklama

Reklama

Nowe radiowozy dla policji. Będą patrolowały płockie drogi

Opublikowano: śr, 28 gru 2016 16:57
Autor:

Nowe radiowozy dla policji. Będą patrolowały płockie drogi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Nowe radiowozy pomogą w naszej codziennej pracy - zapewniał komendant płockiej policji, inspektor Jarosław Hofman w trakcie uroczystego przekazania kluczyków do czterech opli combo przeznaczonych do służby patrolowej. Mówił też o poziomie przestępczości, który systematycznie spada.

Reklama

- Nowe radiowozy pomogą w naszej codziennej pracy – zapewniał komendant płockiej policji, inspektor Jarosław Hofman w trakcie uroczystego przekazania kluczyków do czterech opli combo przeznaczonych do służby patrolowej. Mówił też o poziomie przestępczości, który systematycznie spada.

Cztery nowe, lśniące ople combo w środę stanęły na parkingu przy Komendzie Miejskiej Policji na Kilińskiego. Wszystkie są już oznakowane, gotowe do wyjazdu na ulice miasta. Pieniądze na zakupy podzielono między miasto, fundację i policję. Nabycie dwóch aut dofinansowało miasto, natomiast środki na zakup dwóch kolejnych radiowozów częściowo pochodziły z Fundacji Orlen Dar Serca. Zarówno samorząd, jak i Fundacja dofinansowały zakupy w wysokości 50 proc. wartości pojazdu, pozostałą kwotę dołożyła policja.

Komendant Jarosław Hofman wspominał przy okazji o statystykach za 2010 rok, wówczas odnotowano prawie 5 tys. przestępstw.

- Po sześciu latach poziom przestępczości spadł, teraz wynosi 3 tys. 300. a więc o 500 mniej niż w 2015 roku. Ostrożnie szacuję, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy, przestępczość spadnie poniżej 3 tys.

Wiceprezydent Roman Siemiątkowski deklarował dalszą współpracę z funkcjonariuszami i gratulował wspaniałych prezentów. Dyrektor wykonawczy ds marketingu w PKN Orlen Rafał Pasieka życzył policjantom, aby kolejny rok obfitował w same dobre komunikaty i mijał im spokojnie. Wspólnie wręczono kluczyki do samochodów. Kapelan płockiej policji ks. kanonik Jerzy Ławicki poświęcił nowe radiowozy.

Pojazdy będą na wyposażeniu policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego. Wszystkie są wyposażone w silnik benzynowy o pojemności 1,4 cm³ i mocy 120 KM, posiadają również przedział do przewozu osób zatrzymanych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.