Reklama

Nowe radiowozy dla funkcjonariuszy policji. Jeden nieoznakowany [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowe radiowozy dla funkcjonariuszy policji. Jeden nieoznakowany [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe radiowozy mają poprawić bezpieczeństwo. Nie zapominajmy również, że w policji służbę pełnią także czworonożni funkcjonariusze, psy i suczki patrolujące ulice, tropiące przestępców, szukające narkotyków i materiałów wybuchowych, odnajdujące zaginionych. W płockiej policji także psów nie brakuje. Akurat we wtorek do klatki wskoczyła Luna. Ta sama, która ostatnio była wykorzystana do odnalezienia jednego z kierowców, który oddalił się z miejsca wypadku w Wyszogrodzie.

Nowe radiowozy mają poprawić bezpieczeństwo. Nie zapominajmy również, że w policji służbę pełnią także czworonożni funkcjonariusze, psy i suczki patrolujące ulice, tropiące przestępców, szukające narkotyków i materiałów wybuchowych, odnajdujące zaginionych. W płockiej policji także psów nie brakuje. Akurat we wtorek do klatki wskoczyła Luna. Ta sama, która ostatnio była wykorzystana do odnalezienia jednego z kierowców, który oddalił się z miejsca wypadku w Wyszogrodzie.

Jak opowiadają policjanci, psy to nie tylko wierni przyjaciele, ale też świetni funkcjonariusze, którzy mają sporo pracy do wykonania. Za każdym razem trzeba jednak tego psa bezpiecznie przewieźć na miejsce, a już od jakiegoś czasu brakowało płockiej policji samochodu, który miałby zainstalowaną klatkę do przewozu zwierząt. We wtorek Luna osobiście już wypróbowała, czy pasuje jej bezpieczne legowisko w jednym z nowych radiowozów dla Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Nieoznakowany fiat fiorino posłuży przewodnikom do przewozu psów służbowych na miejsca akcji poszukiwawczych.

[ZT]18060[/ZT]

[ZT]21613[/ZT]

Poświęcono wszystkie cztery nowe pojazdy na terenie Komendy Miejskiej Policji w Płocku, które od dziś będą wykorzystywane przez policjantów. Kluczyki już przekazano. Jeden opel astra trafi do funkcjonariuszy w Wyszogrodzie, drugi do Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. Ostatni z nowych radiowozów - ford i zarazem tzw. Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego - wyróżnia się od pozostałych wyposażeniem m.in. w dymomierz, analizator spalin i sonometr (miernik natężenia dźwięku). Akurat to auto posłuży policjantom z płockiej drogówki.

Zakup radiowozów został zrealizowany w ramach programu współfinansowania zakupów środków transportu dla Policji. Program ten zakłada, że 50 proc. wartości stanowią fundusze przekazane przez samorządy lub fundacje i stowarzyszenia, natomiast pozostałe 50 proc. pokrywane jest z funduszu Policji.

Komendant Miejski Policji w Płocku, nadkom. Sławomir Żelechowski podkreślił, że nowe radiowozy poprawią warunki służby funkcjonariuszy, co przełoży się także na zwiększenie skuteczności ich działań.

- Korzystajcie z tych nowoczesnych radiowozów, wspierając mieszkańców Płocka i dbając o bezpieczeństwo - mówił prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Wysokiej skuteczności i otwartości na wszystkie problemy społeczne życzył starosta płocki, Mariusz Bieniek, z kolei burmistrz gminy i miasta Wyszogród, Iwona Gortat dziękowała wszystkim funkcjonariuszom za ich dotychczasową pracę. - Ten samochód jest wyrazem podziękowania za pełnioną służbę, ciężką i ofiarną, ale dzięki temu czujemy się bezpieczniej - stwierdził wójt gminy Mała Wieś, Zygmunt Wojnarowski. - Chciałbym także złożyć podziękowania waszym rodzinom, bo nie da się oddzielić życia rodzinnego od poświęcenia, którego wymaga wasza służba.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE