Reklama

Nowe ozdoby świąteczne już są, a kiedy będzie lodowisko?

Opublikowano:
Autor:

Nowe ozdoby świąteczne już są, a kiedy będzie lodowisko? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na termometrach dodatnia temperatura powyżej 10 stopni, wciąż mamy jesień. Patrząc jednak na witryny sklepowe, galerie przystrojone jak na Boże Narodzenie i na ozdoby na Tumskiej, można dojść do wniosku, że święta są tuż tuż i czas pakować prezenty. Niedługo będzie też lodowisko przy ratuszu. A co z cenami?

Na termometrach dodatnia temperatura powyżej 10 stopni, wciąż mamy jesień. Patrząc jednak na witryny sklepowe, galerie przystrojone jak na Boże Narodzenie i na ozdoby na Tumskiej, można dojść do wniosku, że święta są tuż tuż i czas pakować prezenty. Niedługo będzie też lodowisko przy ratuszu. A co z cenami?

Lodowisko na starówce co roku gromadzi sympatyków figur na lodzie, nawet jeśli któraś zakończy się lądowaniem na pupie. Pierwsza okazja do poćwiczenia jazdy na łyżwach nadarzy się w sumie niebawem. Agencja Rewitalizacji Starówki będzie już od 5 grudnia korzystała z przyłącza energetycznego fontanny Afrodyta. W zeszłym roku rozstawianie lodowiska rozpoczęło się 17 grudnia, w tym otwarcie planowane jest na 18 grudnia. Skorzystamy z niego od godziny 9.00 rano do 21.00 (ostatnie wejście o godzinie 20.00). Jeszcze nie wiadomo, co z dodatkowymi imprezami, to zależy od stanu finansów. W dawnym ogródku zielonym wypijemy coś na rozgrzewkę, gorącą czekoladę, kawę albo herbatę, Mamy też jedną złą wiadomość. Co prawda jeszcze to nie jest pewne, ale ceny mogą być trochę wyższe niż ostatnio. Cennik jeszcze nie uzyskał ostatecznej akceptacji. 

Organizacją lodowiska zajmie się miejska spółka i to ona ma pokrywać koszty jego funkcjonowania. Oby nie powtórzyła się sytuacja z zeszłego roku, kiedy pogoda spłatała figla i lodowisko zaczęło się pod koniec roku roztapiać pomimo sztucznie utrzymywanej temperatury dla tafli. Lodowa powierzchnia zamieniła się w płytki staw z wodą, dając piękne odbicie budynku ratusza. Wstępnie w 2017 roku miejsce do szaleństw na łyżwach powinno być czynne do końca lutego. 

[ZT]13779[/ZT]

A jak Wam się podobają nowe ozdoby rozwieszone w okolicy starówki?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE