Reklama

Nowe mieszkania. Sprawdź za ile [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowe mieszkania. Sprawdź za ile [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szukając mieszkania czy domu, zazwyczaj w pierwszej kolejności patrzymy na cenę. Ale liczy się tez lokalizacja, metraż, opinia o deweloperze. Sprawdziliśmy, gdzie i za ile można teraz, na jesieni, kupić nowe mieszkanie.

Szukając mieszkania czy domu, zazwyczaj w pierwszej kolejności patrzymy na cenę. Ale liczy się tez lokalizacja, metraż, opinia o deweloperze. Sprawdziliśmy, gdzie i za ile można teraz, na jesieni, kupić nowe mieszkanie.

Na płockim rynku nieruchomości jest w czym wybierać - deweloperzy - nie tylko prywatni inwestorzy, ale również płockie spółdzielnie, stawiają nowe bloki i domy tak na obrzeżach miasta, jak i w centrum, a także pod miastem. Można znaleźć wygodne lokum na starówce, w centrum, na Winiarach, osiedlu Wyszogrodzka, a także w Górach. Od lat nie słabnie zainteresowanie ofertami na Podolszycach, więc w tej części Płocka mieszkań jest naprawdę dużo.  Część budynków już stoi i tylko czeka na wprowadzenie się nowych lokatorów, część jest już na finiszu albo będzie gotowa za kilka miesięcy. 

Ceny mieszkań wahają się od 2,9 tys. do ok. 4,5 tys. za m kw. , ale pamiętajmy, że zawsze warto spróbować trochę się potargować, zwłaszcza w tych budynkach, które  od dłuższego czasu usiłują sprzedać swoje lokale. Stosunkowo mniej wychodzi za metr kwadratowy za domy na osiedlach domków jednorodzinnych, które powstają m.in. na Winiarach i w podpłockich gminach.

W naszym zestawieniu uwzględniliśmy oferty kilkunastu deweloperów sprzedających zarówno mieszkania, jak i domy. Porównajcie!

MIESZKANIA

- Invest Bud

Deweloper realizuje dwie inwestycje na Podolszycach Północ – Osiedle Żyzna oraz Osiedle przy ul. Armii Krajowej. U zbiegu ulic Żyznej i Boryszewskiej powstanie kompleks 14 bloków wraz z infrastrukturą techniczną oraz przedszkolem, częścią handlowo-usługową i alejkami spacerowymi. W oddanych już do użytkowania trzypiętrowych budynkach nr 4 i nr 5 na nowych właścicieli czeka zaledwie 9 mieszkań (w budynku nr 4 – trzy mieszkania, a w budynku nr 5 – sześć mieszkań) oraz indywidualne garaże podziemne. Ceny od 3 tys. 750 zł za m2.

Osiedle Armii Krajowej to kameralna inwestycja mieszkaniowa - powstaje tam kompleks trzech budynków wraz z terenem zieleni. Planowane oddanie budynku nr 1 to I kwartał 2016 roku. W trzypiętrowych budynkach znajdzie się 140 mieszkań o metrażu od  40 m2 do 82 m2, a w podziemiach garaże. Teren osiedla będzie ogrodzony. Ceny wahają się od 4 tys. do 4 tys. 200 zł za m2.

Więcej informacji na:

- Amabud

Deweloper rozpoczął budowę kolejnych trzech bloków przy ulicy Górnej. Budynki będą  czterokondygnacyjne z podziemnymi garażami. Te zlokalizowane na parterze będą miały ogródki, a te na piętrach - balkony. W budynkach 5 i 6 planowane są po 23 mieszkania dwu i trzypokojowe o powierzchni od 36m² do 54m² , a w budynku 7  - 20 mieszkań jedno, dwu, trzy i czteropokojowych o powierzchni od 32m² do 67m². Termin realizacji IV kwartał 2016 i I kwartał 2017. Ceny od 4 tys. 90 zł za m kw.

Więcej informacji na:

- Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa

Spółdzielnia stawia na terenie po byłej mleczarni przy Jachowicza drugi sześcio-siemiokondygnacyjny budynek z garażem podziemnym (miejsce postojowe w garażu - 15 tys. zł). Znajdzie się w nim blisko 90 mieszkań o powierzchni od 45m2 do 66 m2. Na parterze będą się mieścić lokale użytkowe. Cena za m2 to 4 tys. 200 zł.

Więcej informacji na: 

-  Osiedle Chrobry

Deweloper buduje osiedle Chrobry przy ulicy Kutrzeby na Podolszycach Północ. W czteropiętrowym bloku znajdą się 52 mieszkania (sprzedanych lub zarezerwowanych jest już ok. 50 proc.) o metrażu od 28 do 65 m kw. z balkonami o powierzchni nawet 18 m kw. Pierwszy etap ma być gotowy na koniec 2016 r. Ceny wahają się od 3 tys. 890 do 4 tys. 350 zł za m kw.

Więcej informacji na: 

-  Interbud

Deweloper rozpoczął budowę osiedla „Przylesie” przy ulicy Kutnowskiej na osiedlu Góry w Płocku.  Ogrodzone osiedle składa się z 12 boków o łącznej liczbie mieszkań 250, o powierzchni od 35m2 do 60m2, z możliwością łączenia sąsiadujących lokali w większe metraże. Większość mieszkań posiada duży balkon lub taras. Na osiedlu zaplanowano po dwa miejsca parkingowe na lokal, miejsca znajdują się częściowo w garażach podziemnych.  Obecnie realizowane są dwa budynki, termin oddania pierwszego budynku to drugi kwartał 2016, drugiego - czwarty kwartał 2016. Ceny od 3tys. 600 zł za m kw.

Więcej informacji na:

-  Wixbud

Deweloper buduje osiedle Zielona Sadyba na Podolszycach Północ w pobliżu Armii Krajowej i Żyznej.  Powstaną tam trzy pięciokondygnacyjne bloki z podziemnymi garażami (garaż kosztuje 30 tys. zł). Mieszkania na parterze będą miały ogródki, a apartamenty na najwyższej kondygnacji - duże tarasy. W pierwszym bloku znajdzie się 50 mieszkań o powierzchni od 33 do 75 m2 (cztery apartamenty na najwyższej kondygnacji będą większe - od 70 do 107 m2). Blok ma być gotowy do końca listopada 2016 r., kolejny budynek - dokładnie rok później, a trzeci - dwa lata później, czyli w listopadzie 2018.  Ceny wahają się od 4,3 tys. za m2 (mieszkania z ogródkiem i na piętrach I-IV) do 4,5 tys. za m2 (apartamenty z tarasem)

Więcej informacji na: 

- Agencja Rewitalizacji Starówki

Spółka ma do sprzedania jeszcze dwa lokale mieszkalne w budynku przy ul. Synagogalnej 4 na starówce. Wolne jest trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 71,34 m2 na II piętrze i lokal mieszkalny o powierzchni 79,30 m2 na poddaszu. Do wynajęcia lub zakupu są też lokale użytkowe w budynku. Ceny mieszkań od 3,9 tys. zł.

- PIK

Deweloper prowadzi dwie nowe inwestycje. Przy Jana Pawła II na Podolszycach Południe powstają dwa budynki, w planach kolejne dwa. Na sprzedaż jest kilka pawilonów i około 20 mieszkań. Bloki PIK powstają też przy ulicy Kazimierza Wielkiego - w budynku o numerze 37 zostało wolnych już tylko kilka mieszkań, w we właśnie rozpoczętej budowie przy Kazimierza Wielkiego 23  rozpoczęła się sprzedaż. Cena - od 3 tys. 690 zł za m2.

- Multis Deweloper

Deweloper stawia „Słoneczne Tarasy”, czyli pięciopiętrowy blok przy Nowowiejskiego z podziemnym parkingiem i windą. Na tyłach budynku powstanie dziedziniec z placem zabaw. W budynku znajdzie się 30 mieszkań o metrażu od 44 do 99 m2 (najwyższe z tarasami). Budynek ma być gotowy wiosna 2016 r. W planach deweloper ma także 7-kondygnacyjny budynek przy Gradowskiego w stylu przedwojennych kamienic. Ceny w „Słonecznych Tarasach” - od 3 tys. 990 zł za m2.

- Grand B

Deweloper buduje osiedle Ptasia Polana przy ulicy Wroniej w Słupnie. Docelowo  będzie znajdzie się tam 12 dwulokalowych budynków mieszkalnych. W budynku znajduje się mniejsze mieszkanie na parterze o powierzchni  81,4 m2 (cena 285 tys. zł)  i większe mieszkanie dwupoziomowe o powierzchni 108,9mkw (cena 335 tys. zł). Do każdego mieszkania przynależy ogród i miejsce postojowe.  

- Polski Dom

Deweloper oferuje w Słupnie mieszkania z działką znajdujące się w budynku o zabudowie bliźniaczej. Dwa mieszkania na parterze o powierzchni 56,21 m2 oraz dwa na piętrze o powierzchni 54,73 m2. Do każdego mieszkania przypisany jest udział we współwłasności działki o powierzchni 350 m2 z prawem wyłącznego korzystania o powierzchni ok. 140 m2. Cena od 2950 zł/m2. W tym roku inwestor rozpocznie realizację kolejnych dwóch budynków z mieszkaniami o podobnym metrażu i w tej samej cenie.

 

DOMY

- Polski Dom

Deweloper realizuje dwie inwestycje - w Słupnie i Stróżewku. I tak: w Słupnie powstają domy wolnostojące o metrażu od 85 m2 do 90 m2 na działkach o powierzchni od 612 m2 do 628 m2. Kosztują 2 tys. 550 zł za metr kw. Na tym osiedlu będą też domy- bliźniaki o powierzchni od 88 m2 do 131, 78 m2 (plus wiata) na działkach od 274 m2 do 350 m2 (cena od 2 tys. 261 zł za m kw.) oraz domki w zabudowie szeregowej  o powierzchni od 86,13 m2 do 103,52 m2 na działkach o powierzchni od 126 m2 do 302 m2. Cena za metr - 2 tys. 261 zł. Poszczególne domy będą gotowe w 2016 r., w tym roku będzie się można wprowadzić do m.in. bliźniaka.
W Stróżewku ten sam deweloper stawia bliźniaki z garażami. Spośród ośmiu domów cztery zostały już sprzedane, a cztery są wolne (jeden za ponad 307 tys. zł będzie gotowy w tym roku, reszta - w połowie 2016). Mają powierzchnię  117,46 m2 z garażem  i znajdują się na działkach o powierzchni od 409 m2 do 535 m2. Cena od 2 tys. 261 zł za m2.

Więcej informacji na: 

- Tectum Invest

Deweloper buduje osiedle domków jednorodzinnych „Wisła Park” przy Szpitalnej.  Wszystkie oddawane są w stanie deweloperskim, mają doprowadzone media miejskie (woda, kanalizacja, prąd i gaz).  Aktualnie w ofercie zostało dziewięć domów: pięć o powierzchni 115 m2 bez garażu (z dwoma miejscami postojowymi) oraz cztery o powierzchni 138 m2 z garażem. Będą gotowe w trzecim kwartale 2016 r. Cena mniejszych domów waha się w zależności od wielkości działko - od 339 do 345 tys. zł. Domy o większym metrażu kosztują po 387 tys. zł (skrajny - 415 tys. zł).

- Płocka Spółdzielnia Lokatorsko-Własnościowa

Spółdzielnia ma do sprzedania domki jednorodzinne w stanie surowym w Maszewie Dużym o metrażu od 168,2 do 172,6 m2. Zostało ostatnie pięć z 29 domów. Wszystkie są parterowe, z użytkowym poddaszem, bez podpiwniczenia z garażem w bryle budynku. Działki mają powierzchnię od 935 do 1173 m2. Domki uzbrojone są w przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne do budynków, sieć gazową, przyłącze elektroenergetyczne do granicy działek zakończone montażem skrzynki. Ceny wahają się od 222 tys. 912 zł do 268 tys. 328 zł.

 

 

Fot. Materiały sponorowane

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE