Reklama

Reklama

Nowe mieszkania na starówce albo przy al. Kobylińskiego? Rynex analizuje możliwości

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Nowe mieszkania na starówce albo przy al. Kobylińskiego? Rynex analizuje możliwości - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Rynex została właścicielem kilku – ciekawych ze względu na lokalizację – działek. Te mieszczą się przy ul. Bielskiej, Miodowej, Chopina i al. Kobylińskiego. Co tam powstanie?

Reklama

Podczas czerwcowej sesji rady miasta, radni wyrazili zgodę na zamianę działek między Miastem Płock a spółką Rynex. Miasto pozyskało od Ryneksu teren przy teatrze, na którym ma stanąć sala koncertowa. W zamian oddało spółce kilka działek przy ulicach Chopina, Bielskiej, Miodowej i al. Kobylińskiego. Są to tereny, które według nabywającego go Ryneksu, generują duży potencjał przyciągania inwestycji.

Zapytaliśmy więc w spółce, na jakie cele planuje przeznaczyć swoje nowe nabytki.

Zacznijmy od działek przy ul. Bielskiej 27, 39 i 41. Jak podaje Rynex, zgodnie z Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, tereny te są przeznaczone pod zabudowę śródmiejską, a więc do celów usługowo - mieszkaniowych.

- Oznacza to, iż działki mogą zostać zagospodarowane zarówno pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, jak i usługi z zakresu: biur, kultury, wystawiennictwa, administracji, obsługi finansowej, poczty i telekomunikacji oraz usługi zakwaterowania turystycznego z zakresu: hoteli, pensjonatów i domów wycieczkowych – wyjaśnia Anna Jędrzejewska – kierowniczka biura zarządu spółki Rynex. - Każdą z przedmiotowych działek analizujemy pod kątem optymalnego wykorzystania, nie wykluczając opcji pozyskania zewnętrznego inwestora.

To teraz teren przy al. Kobylińskiego – między Biedronką a al. Spacerową. W jego przypadku już wiadomo, że zgodnie z zapisami Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zostanie przeznaczony pod zabudowę usługowo-mieszkaniową. Anna Jędrzejewska podaje, że obecnie jednym z priorytetów spółki jest właśnie realizacja inwestycji na tej działce.

- W tym celu ogłoszony został konkurs na „wybór wykonawcy na opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej”, który pozwoli wyłonić najciekawszą koncepcję maksymalnie wykorzystującą funkcjonalność obiektu spośród przedstawionych rozwiązań architektoniczno – inwestycyjnych – mówi Jędrzejewska i dodaje, że jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach inwestycji.

Działki przy ul. Miodowej – w pobliżu płockiej filii Politechniki Warszawskiej - mogą zostać natomiast wykorzystane wyłącznie pod zabudowę usługową i rozmieszczenie obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m kw. Obecnie spółka prowadzi rozmowy z potencjalnym inwestorem zainteresowanym tym terenem.

I na koniec działki przy ul. Chopina – w pobliżu dworca - na którym mieści się obecnie parking dla autobusów. Czy spółka planuje tam postawić nowe obiekty? Czy teren ten dalej będzie służyć pojazdom oczekującym na wyjazd z Płocka?

- Teren ten jest przeznaczony w szczególności dla usług o uciążliwości niewykraczającej poza granice działki, z preferencją handlu. Dopuszcza się na nich także sytuowanie hoteli, parkingów i garaży wielopoziomowych. Spółka nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji w jaki sposób zostanie zagospodarowany – odpowiada Anna Jędrzejewska i dodaje, że autobusy będą miały możliwość parkowania na działce do momentu rozpoczęcia działań inwestycyjnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy