Reklama

Reklama

Nowe mieszkania na starówce albo przy al. Kobylińskiego? Rynex analizuje możliwości

Opublikowano: pt, 16 lip 2021 10:18
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Nowe mieszkania na starówce albo przy al. Kobylińskiego? Rynex analizuje możliwości - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Rynex została właścicielem kilku – ciekawych ze względu na lokalizację – działek. Te mieszczą się przy ul. Bielskiej, Miodowej, Chopina i al. Kobylińskiego. Co tam powstanie?

Reklama

Podczas czerwcowej sesji rady miasta, radni wyrazili zgodę na zamianę działek między Miastem Płock a spółką Rynex. Miasto pozyskało od Ryneksu teren przy teatrze, na którym ma stanąć sala koncertowa. W zamian oddało spółce kilka działek przy ulicach Chopina, Bielskiej, Miodowej i al. Kobylińskiego. Są to tereny, które według nabywającego go Ryneksu, generują duży potencjał przyciągania inwestycji.

Zapytaliśmy więc w spółce, na jakie cele planuje przeznaczyć swoje nowe nabytki.

Zacznijmy od działek przy ul. Bielskiej 27, 39 i 41. Jak podaje Rynex, zgodnie z Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, tereny te są przeznaczone pod zabudowę śródmiejską, a więc do celów usługowo - mieszkaniowych.

- Oznacza to, iż działki mogą zostać zagospodarowane zarówno pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, jak i usługi z zakresu: biur, kultury, wystawiennictwa, administracji, obsługi finansowej, poczty i telekomunikacji oraz usługi zakwaterowania turystycznego z zakresu: hoteli, pensjonatów i domów wycieczkowych – wyjaśnia Anna Jędrzejewska – kierowniczka biura zarządu spółki Rynex. - Każdą z przedmiotowych działek analizujemy pod kątem optymalnego wykorzystania, nie wykluczając opcji pozyskania zewnętrznego inwestora.

To teraz teren przy al. Kobylińskiego – między Biedronką a al. Spacerową. W jego przypadku już wiadomo, że zgodnie z zapisami Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zostanie przeznaczony pod zabudowę usługowo-mieszkaniową. Anna Jędrzejewska podaje, że obecnie jednym z priorytetów spółki jest właśnie realizacja inwestycji na tej działce.

- W tym celu ogłoszony został konkurs na „wybór wykonawcy na opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej”, który pozwoli wyłonić najciekawszą koncepcję maksymalnie wykorzystującą funkcjonalność obiektu spośród przedstawionych rozwiązań architektoniczno – inwestycyjnych – mówi Jędrzejewska i dodaje, że jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach inwestycji.

Działki przy ul. Miodowej – w pobliżu płockiej filii Politechniki Warszawskiej - mogą zostać natomiast wykorzystane wyłącznie pod zabudowę usługową i rozmieszczenie obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m kw. Obecnie spółka prowadzi rozmowy z potencjalnym inwestorem zainteresowanym tym terenem.

I na koniec działki przy ul. Chopina – w pobliżu dworca - na którym mieści się obecnie parking dla autobusów. Czy spółka planuje tam postawić nowe obiekty? Czy teren ten dalej będzie służyć pojazdom oczekującym na wyjazd z Płocka?

- Teren ten jest przeznaczony w szczególności dla usług o uciążliwości niewykraczającej poza granice działki, z preferencją handlu. Dopuszcza się na nich także sytuowanie hoteli, parkingów i garaży wielopoziomowych. Spółka nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji w jaki sposób zostanie zagospodarowany – odpowiada Anna Jędrzejewska i dodaje, że autobusy będą miały możliwość parkowania na działce do momentu rozpoczęcia działań inwestycyjnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -2

  Plocensis

  Nowe osiedle koniecznie czas zacząć budować PANIE PREZYDENCIE. Pieniądze się pobiera a nic się nie robi. Dlaczego my mieszkańcy mamy pomysły Panu podsuwać. To Pan ma być kreatywny. Pan ma mieć wizję rozwoju miasta. Za to jest Pan oceniany. Szkoda tylko, że ta ocena opiera się w dużej mierze o przynależność partyjną.

 • 6 miesięcy temu | ocena +3 / -2

  forc

  może ratszu by skończył z zarządzaniem spółkami na poziomie burdelamy , wszyscy na deweloperkę ! a co k...a rynex ma wspólnego z mieszkalnictwem !? To do czego jest MZGM, TBS, ARS !? Banda ćwoków z nadzoru właścicielskiego w ratuszu już chyba goni w piętkę a ten łysy nauczyciel w kwestiach biznesu durny jak pała to klepie ! SŁonko dogrzało w glacę ... Rozwiń

 • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -2

  Się

  Się sprzeda, się zmieni PZP i się zarobi