Reklama

Reklama

Kolejny krok do budowy sali koncertowej. Miasto chce pozyskać teren przy teatrze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolejny krok do budowy sali koncertowej. Miasto chce pozyskać teren przy teatrze - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ten należy do spółki Rynex. Miasto w zamian odda jej kilka działek i dopłaci 1,2 mln zł. O ile rada miasta – podczas czwartkowej sesji - wyrazi zgodę.

Reklama

Z tym jednak nie powinno być problemu. Zazwyczaj wszyscy radni popierają uchwały, których celem jest budowa sali koncertowej w Płocku. Temat pozyskania terenu pod tę nową kulturalną inwestycję nie wzbudził też wątpliwości podczas posiedzenia komisji gospodarki komunalnej.

Przypomnijmy, miasto buduje salę koncertową przy Nowym Rynku. Obecnie trwa etap projektowania. Sala koncertowa powstanie w miejscu dzisiejszego placu teatralnego, który przeważnie służy jako parking, okazjonalnie jako miejsce dla giełdy ogrodniczej, a w przeszłości także wesołego miasteczka. Teraz parking na ponad 200 aut będzie pod ziemią (udostępniony ma być także poza działalnością sali), a ulica Tumska zostanie niejako przedłużona - wjechać na ulicę Nowy Rynek będą mogły tylko niektóre samochody, np. dostawy, i tylko w jednym kierunku.

Miasto wykupiło już Antypodkowę. Teraz, żeby realizować tę inwestycję, musi nabyć jeszcze działkę, na której sala ma stanąć, czyli ten z parkingiem przy teatrze. Teren ten należy do spółki Rynex i jest wart 7 mln zł. Magistrat nie planuje jednak tyle wydawać, tylko w zamian oddać spółce kilka działek w mieście.

I tak Rynex nabędzie trzy nieruchomości zabudowane przy ul. Bielskiej 27, 39 i 41, a także działki przy ul. Miodowej, Kobylińskiego i Chopina. Spółka planuje tereny te wydzierżawiać prywatnym przedsiębiorcom pod ich działalność i czerpać z takiego wynajmu stałe zyski. Tak jak jest to w przypadku działki, na której stoi stacja benzynowa Shell.

W związku z tym, że wartość działek, które miasto przekaże spółce, oszacowano na 5,735 mln zł, magistrat dodatkowo dopłaci Ryneksowi 1,2 mln zł.

Ale najpierw zgodę muszą wyrazić radni. Sesja już w czwartek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy