Reklama

Nowe korty tenisowe będą dostępne całym rokiem [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Nowe korty tenisowe będą dostępne całym rokiem [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego w Płocku trwają prace polegające na zadaszeniu trzech kortów tenisowych lekkimi halami namiotowymi. Koniec prac jest przewidziany na listopad tego roku. Koszt inwestycji to 2 mln 300 tys zł.

Na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego w Płocku trwają prace polegające na zadaszeniu trzech kortów tenisowych lekkimi halami namiotowymi. Koniec prac jest przewidziany na listopad tego roku. Koszt inwestycji to 2 mln 300 tys zł.

W piątek odbyło się spotkanie prasowe na placu budowy, w którym uczestniczył prezydent Andrzej Nowakowski, prezes MOSiR Marcin Jeżewski, utalentowany tenisista, mistrz Polski juniorów w grze pojedynczej i w deblu Michał Mikuła i znany z gry w tenisa na wózkach płocczanin Piotr Jaroszewski.

- Jesteśmy już na półmetku prac - zapewnił włodarz. - Chciałbym też powitać naszego mistrza, przyszłość polskiego tenisa Michała Mikułę i podziękować serdecznie osobom, które przyczyniły się do powstania tej inwestycji Piotrowi Jaroszewskiemu i Wiesławowi Chrobotowi z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

Modernizacja kortów tenisowych na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego polega na zadaszeniu trzech kortów lekkimi halami namiotowymi i budowie zaplecza technicznego. Lekkie hale o konstrukcji łukowej zostaną wyposażone membranę przepuszczającą światło dzienne. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i będzie funkcjonować przez cały rok bez względu na warunki pogodowe. By poprawić warunki gry latem można będzie rozsunąć ściany boczne. Zimą natomiast obiekt będzie ogrzewany ciepłem dostarczanym z sieci Fortum. Każdy z kortów otrzyma odrębne oświetlenie. 

Szczegóły wykonanych prac przytoczył prezes MOSiR.

- Wykonawca ma już za sobą prace ziemne oraz wykonanie stóp fundamentowych pod konstrukcje hal, a także montaż konstrukcji stalowych trzech hal łukowych wraz oświetleniem - powiedział Marcin Jeżewski. - Wkrótce zacznie się m.in. montaż powłoki dachu stojących łukach i wykonanie podbudowy pod nawierzchnię akrylową. Termin zakończenia budowy planowany jest na listopad tego roku. Całkowity koszt inwestycji to prawie 2,3 mln zł.

Swoją wielką radość z modernizacji kortów wyrazili goście zaproszeni na briefing prasowy: Michał Mikuła i Piotr Jaroszewski.

- Korty będą służyć nam wszystkim, zarówno osobom niepełnosprawnym jak i młodym uczniom szkółki całorocznie - powiedział Piotr Jaroszewski. - Jestem pewny, że będziemy mogli wkrótce szczycić się kolejnymi takimi osiągnięciami, jak Michała Mikuły, który jest wspaniałym przykładem na to, że Płock cieszy się się naprawdę dużymi osiągnięciami w tenisie. Będzie to dobrze spożytkowana inwestycja miejska.

Michał Mikuła podkreślał, że czeka na możliwość zagrania na nowych kortach. Jest uczniem 3 LO w Płocku, trenuje w Sopocie. W tym roku będzie zdawał maturę. Jak wspomniał w rozmowie, intensywnie przygotowuje się do kolejnych zawodów. Raczej nie ma czasu na inne pasje, a tenis jest tym, co chce w życiu robić.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem mistrzostwa Polski - powiedział Michał. - Teraz cieszę się, że powstają nowe hale. Chciałbym zagrać na nich i pokazać swoje umiejętności. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE