Reklama

Nowe centrum już prawie gotowe [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowe centrum już prawie gotowe [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na finiszu jest już budowa Płockiego Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego. Beżowo-zielony budynek jest gotowy od kilku tygodni, trwają ostatnie prace wewnątrz centrum związane z montażem specjalistycznego sprzętu.

Na finiszu jest już budowa Płockiego Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego. Beżowo-zielony budynek jest gotowy od kilku tygodni, trwają ostatnie prace wewnątrz centrum związane z montażem specjalistycznego sprzętu.

Do końca zbliża się budowa centrum przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 przy Lasockiego. Wszystko miało być gotowe już jakiś czas temu, ale po zawirowaniach związanych z nagłym zejściem z placu budowy wykonawcy całej inwestycji (tego samego, który zaprzestał budowy Stoczniowca) trzeba się było liczyć z poślizgiem. Ale wydaje się, że zła passa już za nami - beżowy dwukondygnacyjny budynek w zielone pasy  jest już gotowy od wielu tygodni, teraz ku końcowi mają się również prace wewnątrz ośrodka związane z montażem wyposażenia. Zgodnie z dokumentacją przetargową, na ich zakończenie wykonawca ma czas do końca marca.

Trwa ustalanie koncepcji funkcjonowania centrum, ale jak mówi dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, Robert Kowalski, szczegóły  będą znane po zasięgnięciu opinii Ministerstwa Edukacji.  Za wcześnie jest również na konkretną datę oddania centrum do użytku, choć z pewnością jest to perspektywa najbliższych miesięcy.

Wiadomo na razie, że w nowym centrum z fachowej pomocy psychologicznej, pedagogicznej  oraz rehabilitacyjnej  będą mogły skorzystać zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli z różnego rodzaju dysfunkcjami (z zaburzeniami parcjalnymi i trudnościami szkolnymi, niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, z zaburzeniami wzroku i słuchu, z autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD i innymi).

W centrum znalazły się wyposażone w specjalistyczny sprzęt sale do terapii i rehabilitacji, m.in.  komora hiperbaryczna, czyli pomieszczenie służące do terapii tlenem pod ciśnieniem, która poprawia naturalne mechanizmy gojenia ran, a także grota solna, sale do fizykoterapii, kinezyterapii , hydromasażu, sale integracji sensorycznej, sala doświadczania świata, pracownia biofeedback, sala terapii grupowej i gabinety do terapii indywidualnej.

Przypomnijmy: budowa centrum to zwycięski projekt II edycji Budżetu Obywatelskiego. Przetarg na jego budowę wygrała firma KBUD z Prusic, po zejściu z placu budowy przez tego wykonawcę, inwestycję przejął Eurodom z Tłuchowa, który zaoferował ok. 3 mln zł.

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE