Reklama

Nowe boisko na stadionie Wisły

Opublikowano:
Autor:

Nowe boisko na stadionie Wisły - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca września Ratusz chce wybudować nowe boisko trawiaste między trybuną wschodnią stadionu a halą Politechniki.

Do końca września Ratusz chce wybudować nowe boisko trawiaste między trybuną wschodnią stadionu a halą Politechniki.

Na nowej murawie zacięte boje będzie toczyć młodzież ze Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisły Płock - to z myślą o młodych piłkarzach ratuszowy Wydział Inwestycji i Remontów buduje nowe trawiaste boisko na stadionie przy Łukasiewicza. Jak poinformował Konrad Kozłowski, miasto ogłosiło przetarg na zbudowanie boiska w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Do 15 lipca wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas na kwestie formalne, czyli projekt, kosztorysy, uzyskanie pozwoleń itp., potem ruszą prace i boisko powinno być gotowe do 30 września.

Nowy obiekt powstanie w miejscu, w którym wiele lat temu funkcjonowało ziemne boisko nr 4. Zajmie powierzchnię 5,3 tys. m kw., będzie wyposażone w instalację nawadniającą i drenaż jodełkowy, a także w instalację elektryczną pod przyszłe oświetlenie (bez masztów). Oczywiście nie zabraknie dwóch bramek, a także wiat stadionowych z ławkami rezerwowych.

- W ramach inwestycji zostaną także wyrównane i zagospodarowane tereny zielone wokół boiska - zapowiada Konrad Kozłowski. - Dojdzie do korekty istniejących skarp oraz zostaną założone specjalne siatki na krety pod trawnik.

Zdjęcie stadionu - Tomasz Miecznik/Portal Płock, boiska z lotu ptaka - UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE