Reklama

Nowe boiska, parki i place zabaw [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Nowe boiska, parki i place zabaw [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku zostały podpisane umowy z sołectwami w ramach programu wsparcia, który pozwoli lokalnym wspólnotom zrealizować małe przedsięwzięcia.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku zostały podpisane umowy z sołectwami w ramach programu wsparcia, który pozwoli lokalnym wspólnotom zrealizować małe przedsięwzięcia.

Formalności zostały dopełnione w obecności marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, dyrektora departamentu rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich UMWM Tomasza Kominka, dyrektora delegatury UMWM i przedstawicieli gmin z powiatów płockiego, gostyńskiego, sierpeckiego i ciechanowskiego.

- Program Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2018 to pilotażowy program uruchomiony w tym roku na zasadzie subsydiarności, czyli pomocniczości, skierowany do tych najmniejszych naszych wspólnot - sołectw - zaczął marszałek Adam Struzik. -  Na Mazowszu mamy 314 gmin, z czego 227 są to gminy wiejskie, 57 gminy miejsko-wiejskie, pozostałe 30 to miasta. 284 gminy to jest duży potencjał, na który składa się ponad 7 tys. 350 sołectw, obejmujących jedną albo więcej wiosek.

Jak wyjaśniał dalej marszałek, program MIAS 2018 jest potrzebny, ponieważ zasada pomocniczości powinna dawać szansę wszystkim wspólnotom, szczególnie tym najmniejszym, jak również wyzwalać pozytywne zmiany, które powinny zaczynać się od samorządu pomocniczego, czyli właśnie sołectw. 

- Chcielibyśmy wyzwolić taki ruch na całym Mazowszu, w którym nawet w małej miejscowości społeczności lokalne aktywizują się i zmieniają pozytywnie otoczenie - kontynuował marszałek.

Stąd w programie znalazły się projekty, jak podkreślał Struzik, dotyczące różnych elementów od infrastruktury lokalnej, typu remizy strażackie, świetlice wiejskie przez  lokalne zabytki, ośrodki kultury na inwestycjach wzmagających aktywność sportową, kończąc.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE