Reklama

Nowakowski: Gdybym nie wierzył w zwycięstwo, to bym nie startował

Opublikowano:
Autor:

Nowakowski: Gdybym nie wierzył w zwycięstwo, to bym nie startował - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dawna wiadomo, że urzędujący prezydent planował start w kolejnych wyborach samorządowych. W poprzednich nie trzeba było drugiej tury. Jak będzie tym razem? Wszystko jest teraz możliwe. A jak dodaje Andrzej Nowakowski, bardzo realny jest nawet w przyszłej radzie miasta wspólny klub Platformy Obywatelskiej z Nowoczesną. Jednak ile dokładnie będzie „szabel” po każdej stronie, tego dowiemy się jesienią.

Od dawna wiadomo, że urzędujący prezydent planował start w kolejnych wyborach samorządowych. W poprzednich nie trzeba było drugiej tury. Jak będzie tym razem? Wszystko jest teraz możliwe. A jak dodaje Andrzej Nowakowski, bardzo realny jest nawet w przyszłej radzie miasta wspólny klub Platformy Obywatelskiej z Nowoczesną. Jednak ile dokładnie będzie „szabel” po każdej stronie, tego dowiemy się jesienią.

Znamy już Andrzeja Nowakowskiego PLAN dla Płocka. Wśród wielu punktów znalazł się m.in. stadion dla Nafciarzy i sala koncertowa. Zarówno jedna, jak i druga inwestycja to potężny wydatek, chociaż akurat ten pierwszy obiekt może pochłonąć ponad 100 mln zł. Wciąż także nie wiadomo, ile dokładnie.

– Mamy fundusze na stadion, chociaż to rzeczywiście zależy, jak kwota okaże się potrzebna – mówi prezydent Płocka. – Na razie dysponujemy środkami z budżetu miasta, ewentualnie – jeśli będzie taka możliwość – sięgniemy po źródła zewnętrzne. Na dzisiaj obie inwestycje są dla nas ważne. Dopiero przed nami są działania związane z pozyskaniem środków, a także budową sali koncertowej. To jest oczywiście wyzwanie. Nie jest powiedziane, czy będą to środki z budżetu miasta, czy środki zwrotne np. z kredytu. Być może uda się skorzystać ze środków ministerialnych albo unijnych, czy sponsorów. Skoro Orlen nie chce wyłożyć pieniędzy na budowę stadionu, to może zechce na salę koncertową?

Ostatnio rywalizująca w tych wyborach z Andrzejem Nowakowskim Wioletta Kulpa, jako kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, nieco odsłoniła swoje plany na kampanię. Jednym z założeń miałaby być budowa trzeciego mostu. – Aby Płock mógł dynamicznie się rozwijać, chciałabym doprowadzić do wybudowania w Płocku trzeciej przeprawy mostowej, która wyprowadziłaby transport substancji niebezpiecznych poza centrum miasta – wspominała radna w wywiadzie. – Dziś, biorąc pod uwagę dobrą współpracę z rządem w związku z ogłoszeniem programu Mosty+, uważam, że mamy dużą szansę na budowę nowego mostu.

[ZT]19963[/ZT]

Przypomnijmy, że Wioletta Kulpa nie jest pierwszą przedstawicielką PiS, która mówi o budowie trzeciego mostu (oczywiście tu trzeba dodać, że poprzedni wybudowano za Mirosława Milewskiego, który startował reprezentując PiS). W tym gronie mamy również senatora Marka Martynowskiego i posła Macieja Wąsika (panowie wspólnie na peronie płockiego dworca przekonywali, że realny jest trzeci most na wysokości Winiar w 2015 r.). Ponadto na sesji w czerwcu zaapelowano do premiera w sprawie budowy mostu kolejowego bądź mostu kolejowo-drogowego (wiceprezydent Jacek Terebus wskazywał wówczas, że ten miałby być na wysokości Wyszogrodu, by wpinał się w trasę przyszłej linii kolejowej Płock-Modlin).

[ZT]10781[/ZT]

Nowakowski komentuje słowa radnej: – Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie. Ja bardzo chcę, aby postarała się o budowę trzeciej przeprawy mostowej. Jeszcze będę wspierał – zapewnia prezydent. – Tylko pamiętajmy, że tym zadaniem powinno zająć się państwo polskie, bo ten most znajdzie się poza granicami miasta. Przypomnę, że z programu „Mosty+” wyłączone są miasta na prawach powiatu, co oznacza, że te miasta nie mogą aplikować o wspomniane środki. Dlatego Płock nie może znaleźć się na liście. Aż wstyd, że pani radna tego nie wie.

Czy prezydent jest pewny zwycięstwa w wyborach samorządowych? Tu Andrzej Nowakowski zdecydowanie zaprzecza. – Liczę na to, że mieszkańcy miasta, oceniając to, co do tej pory zostało zrobione, pozwolą mi dalej kontynuować misję zmieniania Płocka na lepsze. Ale czy tak będzie, okaże się w wyborach. Gdybym nie wierzył w wygraną, to bym nie startował.

Jak sądzi, z kim może znaleźć się w ewentualnej drugiej turze? Na razie jest raptem troje oficjalnych kandydatów. Poza Wiolettą Kulpą, to jeszcze Tomasz Kominek, jako kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego. – To w takim razie powinienem powiedzieć, że wierzę w wygraną w pierwszej – kwituje włodarz Płocka.

[ZT]19989[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE