Reklama

Nowakowski: Chcecie obwodnicy? Pomóżcie

Opublikowano:
Autor:

Nowakowski: Chcecie obwodnicy? Pomóżcie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Andrzej Nowakowski zaprosił do ratusza płockich dziennikarzy, aby prosić ich o wsparcie dla dwóch projektów drogowych.

Prezydent Andrzej Nowakowski zaprosił do ratusza płockich dziennikarzy, aby prosić ich o wsparcie dla dwóch projektów drogowych.

Chodzi o pierwszy etap obwodnicy Płocka oraz o przebudowę ulic Dobrzyńskiej i Maszewskiej oraz budowę ulicy Traktowej. Oba projekty mają służyć udrożnieniu komunikacji w mieście, poprawie infrastruktury drogowej oraz poprawie bezpieczeństwa (zarówno samochodów, jak i pieszych).

Wśród projektów, które znalazły się na liście rezerwowej Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 są dwa bardzo istotne dla komunikacyjnego układu naszego miasta.

– Jeśli nam się uda, moglibyśmy liczyć na unijną dotację jeszcze z perspektywy finansowej 2007-2013 – mówił Andrzej Nowakowski na spotkaniu z przedstawicielami płockich mediów. – Oba projekty muszą jednak przejść konsultacje społeczne. Bardzo liczę na zaangażowanie mieszkańców naszego miasta, które wyrażone zostanie przez udział w konsultacjach.

Na 43 miliony złotych wyceniony został pierwszy odcinek obwodnicy Płocka, czyli łącznik między rondem Wojska Polskiego a węzłem „Bielska” wraz z budową węzła „Boryszewo”. Ewentualna dotacja z UE wyniosłaby ponad 37 milionów.

Zgodnie z projektem wybudowany ma być liczący 1,6 kilometra odcinek łączący rondo Wojska Polskiego z projektowanym węzłem Boryszewo, który znajduje się na skrzyżowaniu projektowanej drogi z ulicą Otolińską (nad którą ma przebiegać wiadukt). Węzeł ten ma być połączeniem trasy z ulicą Otolińską i Boryszewską oraz z drogami serwisowymi.

Oprócz liczącego 1,6 km odcinka drogi powstać mają również chodniki i utwardzona ścieżka rowerowa o tej samej długości, infrastruktura ochrony środowiska, zatoka do kontroli pojazdów, waga samochodowa, zieleń i oświetlenie.

Pieniądze przeznaczone na tę inwestycję zostały zarezerwowane w budżecie Płocka. Oznacza to, że jeśli unijna dotacja nie zostanie przyznana, prace i tak będą kontynuowane. Jeśli jednak finansowe wsparcie trafiłoby do Płocka, oznaczałoby to zwolnienie w budżecie około 37 milionów. Pieniądze te można byłoby wówczas przeznaczyć na inne inwestycje.

Płocki samorząd wnioskował również o dofinansowanie przebudowy ulicy Dobrzyńskiej wraz ze skrzyżowaniami (rondami u zbiegu z ul. Zglenickiego, Traktową i Medyczną) oraz budowy ulicy Traktowej.

Projekt umożliwi połączenie Płocka z gminami Stara Biała i Brudzeń Duży, ułatwi dojazd do
Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, będzie również alternatywnym połączeniem z PKN Orlen. Projekt ten wart jest 33 miliony złotych, a wnioskowane dofinansowanie to 28 mln.
Wartość tej inwestycji to ponad 33 miliony złotych. Dofinansowanie mogłoby wynieść 28 mln. Niestety, jeśli nie uda się uzyskać dofinansowania, ta inwestycja będzie musiała zaczekać na realizację.

Konsultacje społeczne w sprawie obu projektów potrwają do 7 marca. Do tego czasu płocczanie mogą przedstawiać swoje opinie w tej sprawie. Jeżeli mieszkańcy będą na „tak”, będzie szansa na otrzymanie dotacji.

i należy przesłać go do 7 marca br. w formie elektronicznej na adres e-mail: [email protected] lub listownie na adres Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Al. Solidarności 61, 03-402 Warszawa.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE