Reklama

Nowa zajezdnia. Zobacz, jaka będzie[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowa zajezdnia. Zobacz, jaka będzie[FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki podpisanej dziś umowie zajezdnia autobusowa Komunikacji Miejskiej będzie jak nowa. To jej pierwsza modernizacja od 45 lat. Pochłonie ponad 10 mln zł, ale lwia część tej sumy to pożyczka z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dzięki podpisanej dziś umowie zajezdnia autobusowa Komunikacji Miejskiej będzie jak nowa. To jej pierwsza modernizacja od 45 lat. Pochłonie ponad 10 mln zł, ale lwia część tej sumy to pożyczka z Banku Gospodarstwa Krajowego.


Zajezdnia dla autobusów mieści się na Kostrogaju, w pobliżu Powiatowego Urzędu Pracy. Znajdujące się tam hale i pomieszczenie magazynowe pochodzą jeszcze z lat 60. W toku prac zostaną one rozebrane i w ich miejsce powstanie nowy obiekt, który zostanie wyposażony w niezbędną infrastrukturę. Przebudowie ulegnie również plac postojowy.

- To dzień, w którym spełniają się nasze marzenia zawodowe - mówi prezes Komunikacji Miejskiej Janusz Majchrzak na dzisiejszej konferencji w płockim ratuszu, podczas której podpisano umowę o pożyczkę na kwotę 7,8 mln zł z instrumentu Jessica.

Sama modernizacja zajezdni pochłonie dużo więcej - przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowlane Ekoinbud z Gdańska, które za budowę nowej hali obsługowo-naprawczej wraz z jej wyposażeniem w maszyny i narzędzia, a także rozbiórkę dwóch istniejących hal i starego magazynu zainkasuje ponad 10, 3 mln złotych. Na parterze nowej hali będą m.in. stanowiska naprawcze i myjnie, na piętrach pomieszczenia biurowe, magazynowe, sala konferencyjna. Ponadto trzeba będzie jeszcze zapłacić za zakup urządzeń i kolejne wydatki związane z pracą inżyniera kontraktu. W sumie cała inwestycja pochłonie ok. 12, 5 mln zł.

Planowane zakończenie inwestycji powinno nastąpić do końca czerwca 2015 roku.

Umowę o pożyczkę na kwotę 7,8 mln zł z instrumentu Jessica na modernizację zajezdni podpisali dziś prezes Komunikacji Miejskiej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w ratuszu w obecności marszałka Mazowsza Adama Struzika i prezydenta miasta Andrzej Nowakowski oraz Piotra Popika z Agencji Rozwoju Mazowsza. Bank Gospodarstwa Krajowego reprezentował Radosław Stępnień.

Poniżej wizualizacje nowej i zdjęcia starej hali Komunikacji Miejskiej, fot. KM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE