Reklama

Nowa ulica za ponad 1,7 mln gotowa [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowa ulica za ponad 1,7 mln gotowa [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy nowego osiedla Górna i domków jednorodzinnych dojeżdżają do swych domów nową ulicą. Jej budowa pochłonęła ponad 1,7 mln zł.

Mieszkańcy nowego osiedla Górna i domków jednorodzinnych dojeżdżają do swych domów nową ulicą. Jej budowa pochłonęła ponad 1,7 mln zł.

Gruntowa, ciągle pełna błota albo kurzu droga na osiedlu Wyszogrodzka zmieniła się nie do poznania - zamiast starej drogi od ul. Filtrowej przez około pół kilometra ciągnie się nowa asfaltowa ulica, w której nie ugrzęźnie żadne auto.

Budowa Górnej była jedną z inwestycji drogowych zaplanowanych w tym roku, prace trwały od maja do października. Poza nową nawierzchnią asfaltową przy ulicy powstała kanalizacja deszczowa i sanitarna, przebudowana została sieć elektroenergetyczna. Ulica została oświetlona, powstały chodniki, zatoki parkingowe i ścieżki rowerowe, a także wjazdy do posesji o dojścia do furtek. Przy ulicy posadzono szpaler drzew.

Jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, ostatni, ok. 150-metrowy fragment Górnej, od sięgacza do Rzecznej Miejski Zarząd Dróg zamierza wyłożyć płytami betonowymi, które wcześniej leżały przy Górnej.

Ulicę budowało Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „Trakt” z Woźniakowa w gm. Kutno, które zaoferowało najniższą cenę w przetargu (oferty w przetargu złożyło siedem firm, ceny wahały się od ponad 1,7 mln zł do nawet 2,8 mln zł). Budowa ulicy kosztowała ponad 1,7 mln zł.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Więcej zdjęć ulicy i powstającego osiedla zobacz w naszej


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE