Reklama

Nowa strona diecezji płockiej od jutra

Opublikowano:
Autor:

Nowa strona diecezji płockiej od jutra - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w sobotę 22 lutego strona www.diecezjaplocka.pl pojawi się w zupełnie nowej odsłonie. Ma być do: księży, wiernych świeckich, katechetów, dziennikarzy i turystów.

Już w sobotę 22 lutego strona www.diecezjaplocka.pl pojawi się w zupełnie nowej odsłonie. Ma być do: księży, wiernych świeckich, katechetów, dziennikarzy i turystów.

Na nowej stronie znajdą się bieżące informacje dotyczące życia diecezji, materiały duszpasterskie, wzory pism i informacje dla księży. A także zakładka zawierająca wszystkie dekrety wydane przez biskupa płockiego. Na kanałach Youtube zamieszczane będą fragmenty kazań i liturgii.

Jedna z nowości wprowadzonych na diecezjalnej stronie to poradnik, w którym będzie można odnaleźć informacje dotyczące formalności związanych z chrztem i ślubem. Będą też odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez wiernych.

Dziennikarze będą mogli korzystać z zakładki zawierającej zapowiedzi prasowe. Będą też blogi rzecznika kurii oraz księży i osób świeckich. Strona ma być dostępna dla osób korzystających z Facebooka i Twittera, gdzie biskup płocki ma swój profil pod adresem BpPiotrLibera.

Każda parafia wchodząca w skład płockiej diecezji posiadać będzie na nowej stronie internetowej swój własny panel. Będzie można tam znaleźć dokładne dane teleadresowe, listę księży, godziny mszy świętych oraz ogłoszenia parafialne. Panel może być administrowany bezpośrednio przez parafię.

– Inicjatorom nowej strony diecezjalnej zależy na tym, aby każda z parafii posiadała własny serwis, który funkcjonowałby niezależnie od strony diecezji – powiedziała rzeczniczka kurii Elżbieta Grzybowska. – Obie inicjatywy będą się wzajemnie uzupełniać.

Od 31 stycznia na Facebooku działa oficjalny profil płockiej diecezji. Można śledzić na nim informacje związane z życiem Kościoła Płockiego. Pierwsze z nich związane były z rzymską wizytą „ad limina Apostolorum”, w której wraz z biskupami z całego świata brał udział biskup płocki Piotr Libera.

Fot. Zrzut obecnej strony internetowej diecezji płockiej oraz Facebook diecezji płockiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE