Reklama

Nowa placówka w starym miejscu i lekarze cieszący się renomą

Opublikowano:
Autor:

Nowa placówka w starym miejscu i lekarze cieszący się renomą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Każda choroba wymaga profesjonalnego i skutecznego leczenia, ale niektóre z nich muszą być potraktowanie z najwyższym priorytetem. Należą do nich z pewnością urazy ortopedyczne, które teraz można leczyć w nowej placówce.

Każda choroba wymaga profesjonalnego i skutecznego leczenia, ale niektóre z nich muszą być potraktowanie z najwyższym priorytetem. Należą do nich z pewnością urazy ortopedyczne, które teraz można leczyć w nowej placówce. 

Jak wielu płocczan zdążyło już zauważyć od 1 września w budynku przychodni przy ul. Kutrzeby 11 znowu pojawiła się ortopedia i chirurgia dziecięca. Nie jest to już szpital Chirurgicum jak kilka lat temu, ale działalność ambulatoryjna - w tej dziedzinie ciągle potrzebna i ciągle ciesząca się powodzeniem. Lekarze dawniej działający w Chirurgicum: dr Arkadiusz Garbacki, Andrzej Chruściński oraz Jacek Kołakowski dołączyli do składu lekarskiego Centrum Medycznego Medica. Utworzona została prywatna  poradnia konsultacyjno-diagnostyczna działająca kilka razy w tygodniu.

Lekarze ortopedzi zajmują się diagnozowaniem i leczeniem wrodzonych i nabytych schorzeń narządu ruchu w obrębie kości, mięśni, ścięgien, więzadeł i stawów, ora zajmują się diagnozowaniem i leczeniem urazów w obrębie narządu ruchu.

Porady i konsultacje z zakresu ortopedii:

* Skręcenia i zwichnięcia stawów, jak: skręcenie stawu skokowego czy kolanowego, uszkodzeniem więzadeł stawów
* Złamania kości.
* Urazy ścięgien, szczególnie uszkodzenia ścięgna Achillesa.
* Zmiany zapalne i zwyrodnienia okołostawowe, jak: zapalenie kaletek kolana, łokcia, zwyrodnieniowe uszkodzenie ścięgien.
* Zmiany zwyrodnieniowe stawów.
* Choroby kości, jak: osteoporoza.
* Choroby przeciążeniowe narządu ruchu.
* Drobne zabiegi ortopedyczne: usunięcie ciał obcych, szycie drobnych ran, wycięcie niewielkich guzków, zdejmowanie szwów, punkcje stawów, podawanie preparatów leczniczych dostawowo, wokółstawowo oraz repozycje niektórych złamań i zwichnięć a także unieruchomienia gipsowe.

Chirurg dziecięcy to lekarz wyspecjalizowany w diagnozowaniu i leczeniu chorób u dzieci od pierwszych chwil życia aż do osiągnięcia pełnoletności. Porady i konsultacje z zakresu chirurgii dziecięcej:

* Najczęstsze schorzenia chirurgiczne wieku dziecięcego i ich następstwa
– przepuklina pachwinowa i pępkowa, niezstąpienie jąder, wodniaki jąder, stulejka, wady układu ruchu, zmiany skórne i guzki tkanek miękkich
* Duże wady wrodzone – przepuklina oponowo-rdzeniowa, wodogłowie, niedrożności wrodzone przewodu pokarmowego, wady powłok brzusznych, wady odbytu i odbytnicy.
* Ostre choroby chirurgiczne – bóle brzucha, zakażenia tkanek miękkich, zespół ostrej moszny,
* Urazy wieku dziecięcego – stłuczenia, skręcenia i złamania kończyn, urazy głowy, urazy brzucha, rany powłok, oparzenia
* Chirurgia plastyczna – leczenie blizn pooparzeniowych, usuwanie zmian skórnych, paznokci wrastających,
* Drobne zabiegi chirurgiczne – usuwanie małych zmian skórnych i tkanek miękkich, leczenie wrastających paznokcie, podcinanie wędzidełka języka i wargi, szycie ran, usuwanie szwów, zakładanie i zdejmowanie unieruchomienia po urazach (gipsy, opatrunki syntetyczne).

Profile  lekarzy były już w ostatnich latach wielokrotnie przedstawiane. Przypomnimy tylko, że pacjenci zdiagnozowani i zakwalifikowani do leczenia operacyjnego mogą być leczeni przez swoich ortopedów w szpitalu w Płońsku w ramach NFZ. Chirurg dziecięcy Jacek Kołakowski związany jest natomiast od wielu lat z w Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Płocku.

W razie konieczności interwencji, na którą pacjent nie ma czasu czekać - może też mieć zaproponowane leczenie operacyjne na zasadach komercyjnych w szpitalu należącym do Grupy PZU w Warszawie.  

Wizyty można umawiać poprzez sprawnie działającą rejestrację pod numerem telefonu 24 364 70 00. Umówienie na konkretny dzień i godzinę pozwala uniknąć długiego czekania w kolejkach do gabinetów.

Centrum Medyczne MEDICA Sp. z o.o. posiada obecnie dwie lokalizacje w Płocku przy ul. Chemików 7 i ul. Kutrzeby 11. W planach w celu poprawy jakości świadczonych usług medycznych i rozszerzenia oferty jest otwarcie w niedługim czasie kolejnej lokalizacji w Płocku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE