Reklama

Nowa partia na płockiej scenie politycznej - Nowy Zielony Płock

Opublikowano:
Autor:

Nowa partia na płockiej scenie politycznej - Nowy Zielony Płock - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu zawiązało się płockie koło partii Nowy Zielony Płock. Co jego członkowie zaproponują płocczanom, jakie mają postulaty?Rozmawiamy z Arkiem Gmurczykiem, który wraz z Martą Gajewską przewodniczy Zielonym z Płocka.

W ubiegłym tygodniu zawiązało się płockie koło partii Nowy Zielony Płock. Co jego członkowie zaproponują płocczanom, jakie mają postulaty?Rozmawiamy z Arkiem Gmurczykiem, który wraz z Martą Gajewską przewodniczy Zielonym z Płocka.

Nowy Zielony Płock założony przez kilku płocczan to lokalne koło polskiej partii Zieloni, będące częścią Europejskich Zielonych (European Greens) z reprezentacją w Parlamencie Europejskim. Ich nadrzędnymi postulatami są ekologia, solidarność i demokracja.

- Wierzymy, że wspólnie możemy zazielenić to miasto, w którym terenów zielonych tak bardzo nam potrzebnych jest niestety bardzo mało. - mówi Arek Gmurczyk. - Chcielibyśmy być po stronie praw mieszkańców. Od samego początku podczas pierwszego z naszych spotkań jednomyślnie stwierdziliśmy, że wspólna próba dialogu z każdym, kto zechce rozmawiać to jedna z dróg, którymi chcemy podążać.

Przed nami wybory samorządowe. Nowa partia jeszcze nie zdecydowała, czy weźmie w nich udział i ewentualnie w jakiej koalicji.

- Tak naprawdę zanim jeszcze na dobre sformalizowaliśmy Płockie Koło Partia Zieloni wieść o tym, że do Płocka wchodzą Zieloni obiegła błyskawicznie miasto a, że wiele osób zapraszało mnie do polityki przez ostatnie kilkanaście lat moich działań na rzecz Płocka tak było i tym razem. Otrzymałem propozycję startu w wyborach m.in. od prezydenta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego oraz przewodniczącej SLD pani Litosławy Koper. Na chwilę obecną nie podjęliśmy decyzji, czy startujemy ani tym bardziej o tym czy robimy to w koalicji czy samodzielnie.

Jak twierdzi przewodniczący koła, Zieloni wiedzą, że bez swojego głosu, w np. radzie miasta, realizacja zamierzonych postulatów może być trudna. 

Zieloni są też żywo zainteresowani ostatnimi sytuacjami w Płocku, które dotyczą środowiska. Organizują debatę "Co truje Płock?".

- Tematem debaty będą społeczne i ekologiczne problemy Płocka i jego mieszkańców - mówi Arek. - Gośćmi będą m.in. lekarz med. Waldemar Kujawa - płocczanin, położnik, ginekolog, były wiceprzewodniczący Okręgowej Izby Lekarskiej i współautor badań na temat wpływu czynników środowiskowych na przebieg ciąży, porodu i połogu, Mikołaj Skrzypiec - współzałożyciel Stowarzyszenia Specjalna Strefa Ekologiczna, działacz "Obywatelskiego Mielca”, Anna i Marta Gajewskie, aktywistki i inicjatorki płockiego „Jedzenia zamiast bomb”.

Spotkanie w niedzielę, kawiarnia Charlie, ul. Tumska 5A/2 w Płocku, godz. 12.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE