Reklama

Reklama

Nowa organizacja ruchu. Kierowcy byli zdezorientowani

Opublikowano: 6 września 2021 09:10
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Nowa organizacja ruchu. Kierowcy byli zdezorientowani  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ciągu zaledwie kilku miesięcy organizacja ruchu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 12 na osiedlu Wyszogrodzka zmieniła się dwa razy. Stanęły nowe znaki, mieszkańcy są zadowoleni ze zmian, ale część kierowców wciąż jeździ "na pamięć" i łamie przepisy.

Reklama

Kilka miesięcy temu urzędnicy zmienili organizację ruchu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 12. Chodziło o poprawę bezpieczeństwa - na wąskich uliczkach, które jeszcze niedawno były dwukierunkowe, nie ma chodnika. Mijające auta niemalże się do siebie przytulały. W czerwcu wprowadzono więc nowe rozwiązania - z ul. Słonecznej można było skręcić w ul. Brzozową i wyjechać ul. Słowicza. 

Część mieszkańców była jednak niezadowolona z tego rozwiązania. Ulica Słoneczna jest dość ruchliwa - to tędy jeździ mnóstwo kierowców, którzy chcą ominąc sygnalizacje świetlne i wybierają Grabówkę. Mieszkańcy wskazywali, że łatwiej włączyć się do ruchu z ul. Brzozowej, a nie Słowicza. Chodziło m.in. o większą widoczność. Ze swoją prośbą zwrócili się do rady osiedla Wyszogrodzka. 

- Odbyło się spotkanie, na które przyszło ok. 30 osób. Mieszkańcy przedstawili swoje argumenty i możliwość rozwiązania. Przedstawili swoją propozycję, którą jako rada poparliśmy - mówi Katarzyna Wiśniewska, przewodnicząca zarządu rady osiedla Wyszogrodzka. 

Pod wnioskiem podpisało się kilkadziesiąt mieszkańców.

Jak tłumaczy Jacek Ambroziak, dyrektor Wydziału Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu Drogowego, w ul. Słowiczej planowane było założenie progów zwalniających. Ze względu na przepisy nie jest to jednak możliwe, więc kilka tygodni temu wprowadzono tam ruch jednokierunkowy. Rodzice mogli jednak nie zauważyć tej zmiany, bo w czasie pandemii dzieci nie chodziły do szkoły.

- Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom idącym do szkoły. Założenie było takie, żeby samochody nie jechały w "przeciwprądzie" do dzieci - mówi Ambroziak. - Można się zgodzić, że wyjazd z Brzozowej jest łatwiejszy. Tam jest przejście dla pieszych, lepsza widoczność. 

W środę 1 września, kiedy do dzieci wróciły do szkoły, sporo kierowców było zdezorientowanych. Na miejscu ruchem kierowali policjanci, którzy tłumaczyli nową organizację ruchu. Jak zaobserowowaliśmy, część miezkańców wciąż wjeżdża w ul. Brzozową mimo zakazu. Minie kilka tygodni, zanim wszyscy przyzwyczają się do nowych reguł. 

Nowa organizacja ruchu przy SP12

Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.