Reklama

Reklama

Jest porozumienie w sprawie rozbudowy Wyszogrodzkiej. Wartość inwestycji to prawie 100 mln zł

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMP

Jest porozumienie w sprawie rozbudowy Wyszogrodzkiej. Wartość inwestycji to prawie 100 mln zł - Zdjęcie główne

foto UMP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To kolejny krok w kierunku rozbudowy ul. Wyszogrodzkiej. Podpisano porozumienie pomiędzy samorządem płockim a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Droga ma być gotowa za kilka lat.

Reklama

Nowe porozumienie określa m.in. zakres prac i obowiązki stron.

– Naszym celem była budowa drugiej nitki Wyszogrodzkiej, aby było bezpiecznie i nie tworzyło się wąskie gardło przy wlocie do miasta - powiedział Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. - Cieszę się, że nasze argumenty przekonały GDDKiA do budowy ul. Wyszogrodzkiej na całym odcinku od al. Armii Krajowej do granic miasta w formule 2 + 2, czyli po dwa pasy w każdą stronę. I do wzięcia na siebie części prac oraz kosztów.

Podpisane w piątek, 3 czerwca porozumienie, zmienia ustalenia zawarte jeszcze w 2018 roku. 

- Odchodzimy od formuły „zaprojektuj i wybuduj” - poinformował Nowakowski. - Najpierw powstaną projekty, a później zostaną wyłonieni wykonawcy. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach, toczących się równolegle. 

Miasto "bierze na siebie" wykonanie, liczącego ok. 1,3 km, odcinka od al. Armii Krajowej do ul. Harcerskiej wraz ze skrzyżowaniem. 

- Będziemy odpowiadali za przygotowanie dokumentacji, wyłonienie wykonawcy i nadzór nad budową - zdradził włodarz miasta. - Analogicznie drugim fragmentem – od Harcerskiej do drogi na Mirosław, gdzie kończy się miasto – zajmie się Generalna Dyrekcja.

W nowym porozumieniu określono też podział kosztów. Płock zapłaci za projekt pierwszego odcinka i za wszystkie prace w swoich granicach administracyjnych. GDDKiA – za dokumentację drugiego, nieco ponad dwukilometrowego odcinka i roboty na terenie gminy Słupno.

W ciągu trzech miesięcy od podpisania porozumienia obie strony ogłoszą przetargi na dokumentację projektową. 

– Zakładamy, że będzie gotowa w 2024 roku. Dopiero projekt pokaże prawdziwy zakres prac i możliwe koszty realizacji - komentuje Artur Zieliński, zastępca prezydenta ds. rozwoju i inwestycji. - Wtedy ogłosimy przetarg na wybór wykonawcy, a samą budowę chcemy zakończyć do 2027 roku. Prace będą prowadzone tak, aby ulica pozostawała cały czas przejezdna.

Jak podaje płocki magistrat, ministerstwo infrastruktury - w swoim „Programie inwestycji dla rozbudowy drogi krajowej nr 62 (ul. Wyszogrodzka) w Płocku” - ustaliło wartość zadania na 98,8 milionów złotych. 

Z budżetu państwa będzie pochodziło ok. 47 milionów złotych, a na realizację swojej części inwestycji władze Płocka zabezpieczyły w Wieloletniej Prognozie Finansowej 51 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy