Reklama

Nowa oczyszczalnia za prawie 20 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Nowa oczyszczalnia za prawie 20 mln zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oczyszczalnia wód opadowych ze zbiorczym wylotem do Brzeźnicy ma zostać zbudowana w ciągu dwóch lat przez firmę Instal Warszawa. Przestaniemy narzekać na zalane ulice?

Oczyszczalnia wód opadowych ze zbiorczym wylotem do Brzeźnicy ma zostać zbudowana w ciągu dwóch lat przez firmę Instal Warszawa. Przestaniemy narzekać na zalane ulice?

Inwestycja, której koszt szacowany jest na blisko 20 milionów złotych, jest częścią gigantycznego projektu „Rozdział kanalizacji ogólnospławnej na deszczową i sanitarną w centrum miasta Płocka" realizowanego przez Wodociągi Płockie, podzielonego na osiem etapów. Jak informuje biuro prasowe Ratusza, w sumie jego realizacja ma pochłonąć około 200 mln zł.

Część tej kwoty ma pochodzić ze środków unijnych. – Gdy wybudujemy oczyszczalnię i nowe kolektory, diametralnie zmieni się sytuacja związana z odbiorem wód opadowych w Płocku. Mieszkańcy miasta efekty pozytywnych zmian odczują już w 2015 roku – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej, na której podpisana została umowa z firmą Instal Warszawa S.A.


Prezes Wodociągów Płockich Marek Naworski podkreślał, że za dwa lata powinien zniknąć problem rozlewisk po ulewach i podtopień piwnic. Na Kazimierza Wielkiego powstanie jedna z dwóch planowanych oczyszczalni wód opadowych, która będzie odbierać wodę z kanałów (już istniejących i planowanych) z osiedli Skarpa, Stare Miasto i Tysiąclecia.

– Budowa oczyszczalni w Płocku będzie niezwykle ciekawym przedsięwzięciem inżynieryjnym. Wykonamy obiekty na głębokości około 30-40 m, co stanowi spore wyzwanie techniczne – przyznał Andrzej Grygo Prezes Instal Warszawa S.A. – Cieszę się, że to naszej firmie przypadło w udziale realizowanie tak ambitnego i strategicznego dla Płocka zadania.


Odprowadzane do Brzeźnicy ścieki będą spełniać wymogi rozporządzenia ministra środowiska z 24 lipca 2006 roku w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzeniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego. Mówiąc lapidarnie, rzece nie będzie grozić biodegradacja.

Plan „Rozdziału kanalizacji ogólnospławnej na deszczową i sanitarną w centrum miasta Płocka" przewiduje: budowę około 37 km kanalizacji deszczowej; renowację lub przebudowę około 20 km kanalizacji sanitarnej, obecnie ogólnospławnej, budowę dwóch oczyszczalni wód deszczowych oraz odtworzenie dróg i chodników.

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE