Reklama

Nowa fontanna. Podoba się Wam?[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowa fontanna. Podoba się Wam?[FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do grona płockich fontann właśnie dołączyła kolejna, która stała się jedną z wielu atrakcji podczas ostatniej Nocy Muzeów z soboty na niedzielę. Płocczanom od razu przypadła do gustu. Szczególnie małym dzieciom, które z upodobaniem głaskały małe rybki i oblewały się wodą.

Do grona kilku miejskich fontann właśnie dołączyła kolejna, która stała się jedną z wielu atrakcji podczas ostatniej Nocy Muzeów z soboty na niedzielę. Płocczanom od razu przypadła do gustu. Szczególnie małym dzieciom, które z upodobaniem głaskały małe rybki i oblewały się wodą.

Trwający jeszcze do niedawna remont na wieży ciśnień ze zrozumiałych względów spowodował, że stała się ona chwilowo niedostępna. Dlatego Płockie Wodociągi postanowiły udostępnić ją zwiedzającym właśnie na tę jedną wyjątkową noc, zanim znajdzie się nowy najemca obiektu. Niestety jest to także mniej wesoła wiadomość, ponieważ jak przypuszcza prezeska Płockiej Organizacji Turystycznej Iwona Krajewska, właśnie z tego względu zostanie ona wyłączona ze zwiedzania w przyszłym roku.

Ale nie martwy się na zapas, tylko przyjrzyjmy się nowej fontannie, której próżno szukać w miejscu starej. W związku z renowacją wieży, powstał zadaszony taras kawiarniany na wysokości pierwszego piętra. Dokładnie w jego środku umieszczono tę oryginalną atrakcję, o której całkiem niedawno informował naszą redakcję prezes Wodociągów Płockich Marek Naworski.

Nie obyło się także bez niespodzianek, ponieważ wersja robocza nieco odbiega od wersji ostatecznej. W pierwotnym zamyśle fontanna miała powstać na planie prostokąta, gdzie na niskim murku z czerwonej nieotynkowanej cegły planowano ustawić coś w rodzaju przeszklonego akwarium, którego ostatecznie zabrakło. Podobnie zaskoczeniem okazały się nawiązania do starej fontanny sprzed lat, niegdyś stojącej tuż przed wejściem do wieży ciśnień w postaci dwóch niedużych rybek (tym razem już bez postaci małego chłopca siedzącego na grzbiecie).

Płockie Wodociągi w zeszłym tygodniu ogłosiły konkurs na nazwę nowej fontanny. Miała być ona krótka, łatwo zapamiętywana dla płocczan. Kartę zgłoszenia można było pobrać ze strony internetowej instytucji, otrzymać bezpośrednio w biurze na Gradowskiego lub podczas trwania Nocy Muzeów już w samym budynku Wieży. Głosowaliście od godziny 18 równo do północy, wrzucając swoje propozycje do urny. Obecnie trwają prace Komisji Konkursowej.

Jaką nazwę przybierze nowa fontanna, zobaczymy. Zwycięzca, oprócz satysfakcji i docenienia swojej kreatywności, otrzyma również nagrodę rzeczową.

 Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE