Reklama

Nocne jeżdżenie po Płocku. Na rolkach!

Opublikowano:
Autor:

Nocne jeżdżenie po Płocku. Na rolkach! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkaset osób na rolkach sunących nocą ulicami miasta tak po prostu, dla zabawy? Owszem - miasto ma w planach nową imprezę, tym razem dla rolkarzy i wrotkarzy.

Kilkaset osób na rolkach sunących nocą ulicami miasta tak po prostu, dla zabawy? Owszem - miasto ma w planach nową imprezę, tym razem dla rolkarzy i wrotkarzy.

W ratuszowym Wydziale Sportu i Rekreacji trwają przygotowania do nowej imprezy - nocnych przejazdów dla rolkarzy, które organizowane w innych miastach pod nazwą nightskating, cieszą się coraz większą sympatią Polaków. Bo chodzi tylko o to, by dobrze się bawić, a jednocześnie trochę się poruszać. - Podobne imprezy odbywają się w wielu innych miastach w Polsce i na świecie, gromadząc od kilkuset do kilkunastu tysięcy uczestników - wyjaśnia biuro prasowe Ratusza. - Ich organizacja jest możliwa dzięki zaangażowaniu osób dobrze jeżdżących na rolkach, które tworzą grupę zabezpieczającą trasę przejazdu i pomagającą słabszym uczestnikom – NS Team. Dołączyć do niej może każdy chętny.

W Płocku zaplanowano na razie cztery wieczorne przejazdy. Pierwszy raz miłośnicy butów z kółkami mają opanować płockie ulice 7 czerwca. Wyruszą spod Orlen Areny ok. 19.30. - Będzie to początek nowego cyklu imprez dla rolkarzy, dzięki któremu powstanie możliwość bezpiecznej jazdy ulicami miasta, spokojnym tempem z muzyką na całej trasie - planują w Ratuszu.

Spokojnie - to nie będą wyścigi - tempo jazdy ma być dostosowane do możliwości słabszych uczestników, dlatego w przedsięwzięciu mogą wziąć udział wszyscy lubiący tę formę aktywności. Jedyny warunek to umiejętność swobodnej jazdy na rolkach, skręcania i przede wszystkim - hamowania!  Jechać można i na rolkach, i na wrotkach, i na nartorolkach.

Kto chce wiedzieć więcej albo jest tak sprawnym rolkarzem, że mógłby dołączyć do grupy zabezpieczającej przejazd, powinien przyjść na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 obok skateparku przy Orlen Arenie. Więcej na www.nightskating.org.pl/plock

Mnóstwo zdjęć z ostatniej imprezy w skateparku, tym razem dla deskorolkarzy, zobacz w naszej galerii:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE