Reklama

Noce coraz zimniejsze. Dziś w Płocku rusza ogrzewalnia

Opublikowano:
Autor:

Noce coraz zimniejsze. Dziś w Płocku rusza ogrzewalnia  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek 15 listopada o godz. 20 zostanie otwarta ogrzewania w budynku socjalnym przy ul. Otolińskiej 23 w Płocku.

W piątek 15 listopada o godz. 20 zostanie otwarta ogrzewania w budynku socjalnym przy ul. Otolińskiej 23 w Płocku.

Ogrzewalnia podlega Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej.

- Wciąż trwa tam remont, dzięki któremu znacznie poprawią się warunki, ale starą część uruchomimy bez problemu, będzie do dyspozycji już od piątkowego wieczora - zapewnia Monika Wierkiewicz, kierownik Działu Wsparcia i Rehabilitacji Społecznej w MOPS. - W poprzednich latach, w zależności od pogody, z pomocy korzystało kilkanaście, czasami nawet 20 osób w ciągu nocy.

Kto może skorzystać z pomieszczenia w godz. 20 - 8? Każdy, nawet osoba nietrzeźwa. Ale alkoholu oczywiście nie można wnosić, zabronione jest też palenie. Na miejscu są krzesła, czajnik, można zrobić coś do picia, umyć się. 

Niestety, część płockich bezdomnych nie chce skorzystać z możliwości ogrzania się, woli nocować w śmietnikach, piwnicach i w nieogrzewanych domkach letniskowych, co w przypadku mrozu stanowi zagrożenie dla ich zdrowia a nawet życia. Warto wiec reagować, zwracać szczególną uwagę na osoby potrzebujące, informować o ogrzewalni lub dzwonić np. do straży miejskiej.

Teoretycznie ogrzewalnia przy Otolińskiej czynna ma być do końca marca 2020 r., zależeć to będzie od temperatury na dworze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE