Reklama

Nocą przewiozą bardzo ciężkie elementy. Tylko jeden waży 109 ton

Opublikowano:
Autor:

Nocą przewiozą bardzo ciężkie elementy. Tylko jeden waży 109 ton - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z Orlenu przysłano informację o zaplanowanych transportach ładunków na budowę Instalacji Metatezy. Transportowane elementy będą duże i bardzo ciężkie.

Z Orlenu przysłano informację o zaplanowanych transportach ładunków na budowę Instalacji Metatezy. Transportowane elementy będą duże i bardzo ciężkie.

- Transport ładunków będzie odbywał się etapami w poszczególnych dniach w godzinach 22:00 – 5:00 – informuje biuro prasowe koncernu. - Większość przejazdów została zaplanowana przez tereny gminy Stara Biała, natomiast przez Płock przejazd odbędzie się w nocy z 24 na 25 oraz 26 na 27 lipca.

W trakcie pierwszego przejazdu zamierzają transportować zbiornik o średnicy 4,4 metra, długości 15 metrów i ciężarze 50 ton. Pojazd Drogą Krajową 62 dojedzie do ronda Wojska Polskiego w Płocku, następnie przejedzie ulicami: Otolińska, Fryderyka Chopina, Gwardii Ludowej, Łukasiewicza i Chemików.

Przy drugim przejeździe do zakładu będzie transportowana kolumna o średnicy 1,6 metra, długości 43 metrów, o ciężarze 36 ton. Dla pojazdu wiozącego kolumnę wytyczono trasę: Droga Krajowa 60, Bielska, Gwardii Ludowej, Łukasiewicza, Chemików.

Pozostałe transporty mają odbywać się  od strony gminy Stara Biała, będzie to kolejna kolumna o średnicy 2,9 metra, długości ~46 metrów, ciężarze 109 ton, kolumna o średnicy 2,6 metra, długości ~39 metrów, ciężarze 73 ton, a także adsorber o średnicy 2,5 metra, długości ~15 metrów, ciężarze 64 ton.

- Wykonawcą elementów transportowanych do Płocka z Puław i Brzegu Dolnego jest Elektrobudowa, która jest generalnym wykonawcą Instalacji Metatezy – dodają w biurze prasowym koncernu. - Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwać będą pracownicy służby spedycyjnej oraz służby drogowe i policja. Instalacja Metatezy, która powstaje na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku będzie wytwarzała propylen o jakości polimerowej. Obecny nominalny wolumen produkcji w tym zakresie wynosi 450 tys. ton. Inwestycja podniesie moce wytwórcze do poziomu 550 tys. ton rocznie. Podpisanie w ubiegłym roku umowy z Elektrobudową, która jest generalnym wykonawcą, oznacza realizację jednego z kluczowych projektów rozwojowych w obszarze petrochemii Grupy ORLEN, którego głównym założeniem jest wzmocnienie efektywności segmentu downstream poprzez pełne wykorzystanie dostępnych mocy produkcyjnych Wytwórni Olefin i optymalizację wewnętrznych strumieni wsadowych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE