Reklama

Niezwykłe spektakle specjalnych teatrów

Opublikowano:
Autor:

Niezwykłe spektakle specjalnych teatrów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Sójki z Trójki i grupa teatralna OdNowa otrzymały pierwsze nagrody przeglądu form teatralnych osób niepełnosprawnych.

Zespół Sójki z Trójki i grupa teatralna OdNowa otrzymały pierwsze nagrody przeglądu form teatralnych osób niepełnosprawnych.


Zespół Sójki z Trójki reprezentujący Szkołę Podstawową nr 3 w Płocku zaprezentował układ taneczny „Walc kwiatów” na podstawie klasycznego baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego.

Spektakl teatralny „Jestem” zapewnił pierwszą nagrodę grupie teatralnej OdNowa, reprezentującej Zespół Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 w Płocku. Specjalne wyróżnienie przypadło zespołowi Skrzydła Anioła ze Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Płocku za wokalno-teatralne przedstawielnie „Indiańska opowieść”.

Jednym z jurorów była Maria Pietrusza-Budzyńska z Lublina, jedna z najlepszych w kraju specjalistek terapii poprzez zajęcia teatralne. Jest prezydentem fundacji Teatroterapia Lubelska prowadzącej działający przy Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie teatr osób niepełnosprawnych o tej samej nazwie. Dyrektorka teatru i jego reżyserka. Autorka i producentka licznych spektakli teatralnych dla ludzi upośledzonych umysłowo, nagradzanych w Polsce i za granicą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE