Reklama

Niewidomi będą studiowali w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

Niewidomi będą studiowali w Płocku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku podpisała porozumienie o współpracy z Towarzystwem Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku podpisała porozumienie o współpracy z Towarzystwem Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

PWSZ wspólnie z towarzystwem z Lasek będzie przygotowywać niewidomych do studiów. Nauczyciele akademiccy pracujący w PWSZ mają przygotowywać się do kształcenia tej grupy młodzieży. W planach jest organizowanie wspólnych konferencji i warsztatów.

Płocka PWSZ zamierza zaangażować się w promocję zdrowia wśród dzieci i młodzieży z ośrodka w Laskach. Studenci PWSZ będą wspierali kadrę ośrodka w Laskach w pracy z podopiecznymi podczas wizyt studyjnych.
Wizytę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku złożyły dyrektorka Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach Elżbieta Szczepkowska, tyflopedagog Dorota Gronowska oraz zajmująca się między innymi akcjami charytatywnymi Maria Roguska. Wzięły one udział w rozmowach dotyczących współpracy i w dorocznej zabawie integracyjnej „Wiosenne spotkania z zajączkiem” zorganizowanej dla dzieci z płockich szkół przez Instytut Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWSZ w Płocku.

Współpraca między płockim PWSZ-em a Towarzystwem Opieki nad Ociemniałymi w Laskach rozpoczęła się od zbiórki starych telefonów komórkowych dla ośrodka w Laskach. Przedstawiciele PWSZ-u odwiedzili Laski, zapoznając się z funkcjonowaniem tamtejszego ośrodka.

Fot. Archiwum PWSZ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE