Reklama

Nietypowy placyk w centrum osiedla. Do czego służy?

Opublikowano:
Autor:

Nietypowy placyk w centrum osiedla. Do czego służy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Napisał do nas jeden z mieszkańców Podolszyc Północ - pan Marek. Zwrócił uwagę na duży plac, który niedawno wybudowano tuż przed przedszkolem.

Napisał do nas jeden z mieszkańców Podolszyc Północ - pan Marek. Zwrócił uwagę na duży plac, który niedawno wybudowano tuż przed przedszkolem. 

Zaniepokojony mieszkaniec zasugerował, że świeżo wybudowany parking przed Miejskim Przedszkolem nr 6 służy wyłącznie potrzebom dyrekcji placówki. Sprawdziliśmy więc tę informację.  

Rzeczywiście, przed przedszkolem powstał niedawno brukowany plac o wymiarach 20 na 20 metrów, na którym spokojnie zmieściłoby się kilkanaście samochodów. W ciągu dnia, gdy mogłyby stać na nim pojazdy pracowników czy rodziców, pozostawał jednak praktycznie pusty. Co najwyżej zatrzymywali się tam rodzice, którzy akurat odbierali swoje dzieci. Z pewnością nie stało tam ani auto dyrektorki placówki, ani żadnego pracownika przedszkola. 

Tuż przed wjazdem na plac stoi z resztą znak pionowy, wyznaczający koniec strefy parkowania. Do czego więc służy plac, jeśli nie jako parking? Okazuje się, że jest to... plac manewrowy dla strażaków. 

- Plac manewrowy dla wozów straży pożarnej został wykonany w celu spełnienia wymogów bezpieczeństwa dla placówki Miejskiego Przedszkola nr 6 w zakresie przepisów przeciwpożarowych - tłumaczy Konrad Kozłowski z Urzędu Miasta. 

Całkowity koszt placu to blisko 130 tysięcy złotych. Dokumentacja projektowa nie zakłada dodatkowego oznaczenia, więc warto stosować się do znaku. Można w ten sposób uniknąć kosztownych nieprzyjemności. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE