Reklama

Nietrzeźwy kierowca narobił szkód na ul. Słonecznej [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nietrzeźwy kierowca narobił szkód na ul. Słonecznej [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jazda samochodem pod wpływem alkoholu może drogo kosztować. Kierowca, który doprowadził do zniszczenia mienia, miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jazda samochodem pod wpływem alkoholu może drogo kosztować. Kierowca, który doprowadził do zniszczenia mienia, miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W minioną sobotę, 16 grudnia, tuż przed północą, 26-letni płocczanin jechał audi ulicą Słoneczną. Był w stanie nietrzeźwym.

- Stracił panowanie nad samochodem i zjechał z jezdni – mówi policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek. - Najpierw uderzył w latarnię, później „ściął” nieduże drzewko, kończąc na uderzeniu w ogrodzenie wokół Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 – niszcząc przy tym dwa przęsła. 

Policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako wykroczenie przeciwko przepisom Prawo o ruchu drogowym. 26-latek popełnił wykroczenie z art. 97 Kodeksu wykroczeń: Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym lub przepisom wydanym na jej podstawie podlega karze grzywny do 3.000 złotych albo karze nagany.

Karą będzie grzywna. Płocczanin popełnił również przestępstwo, za co grozi mu zabranie prawa jazdy na okres minimum trzech lat, a także pozbawienie wolności na okres do dwóch lat. O wymiarze kary zdecyduje sąd. Dane kierowcy znajdą się zapewne w Krajowym Rejestrze Karnym za popełnienie przestępstwa i wykroczenia, doprowadzając do zniszczenia publicznego mienia. Umieszczenie danych sprawcy w Krajowym Rejestrze Karnym ma swoje następstwa. Wpis o braku karalności jest potrzebny przy pozyskaniu pracy w niektórych zawodach.  

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE