Reklama

Niespodzianki od Farben Lehre. Koncert i …

Opublikowano:
Autor:

Niespodzianki od Farben Lehre. Koncert i … - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tej kapeli nie trzeba płocczanom przedstawiać. Farben Lehre gra i śpiewa od 30 lat. A przecież za chwilę będzie maj i w radiu, jak co roku, usłyszymy jeden z ich najbardziej znanych kawałków, „Maturę”. Aż się prosiło, aby ktoś wreszcie spisał oficjalną biografię płockiego zespołu. Teraz to już nie tylko życzenie, ale fakt. Będzie też minikoncert.

Tej kapeli nie trzeba płocczanom przedstawiać. Farben Lehre gra i śpiewa od 30 lat. A przecież za chwilę będzie maj i w radiu, jak co roku, usłyszymy jeden z ich najbardziej znanych kawałków, „Maturę”. Aż się prosiło, aby ktoś wreszcie spisał oficjalną biografię płockiego zespołu. Teraz to już nie tylko życzenie, ale fakt. Będzie też minikoncert.

Niestety, to nie płocczanin został autorem oficjalnej biografii Farben Lehre. Jest im człowiek związany z Radiem Gdańsk, Kamil Wicik (a tak swoją drogą, czy ktoś jeszcze pamięta Wojciecha Wojdę z płockiej rozgłośni radiowej?). Wicik, przy ścisłej współpracy z Leszkiem Gnoińskim i liderem grupy Wojtkiem Wojdą, zakasał rękawy i wziął się do roboty. Tak powstała biografia „Bez pokory”, aby pieczołowicie, kawałek po kawałku ułożyć te wieloletnie puzzle w jedną układankę.

- Mam nadzieję, że nasza historia dotrze nie tylko do tej grupy fanów, którzy są z nami od początku istnienia zespołu, ale również do młodzieży, której przedstawiamy kawał historii w pigułce - mówi Wojciech Wojda, lider płockiej legendy, która stała się marką samą w sobie, podobnie jak Lao Che (które wystąpi na koncercie na dachu zaledwie dzień później na zakończenie Alterstacji). W środku znajdziemy niepublikowane dotychczas zdjęcia i wypowiedzi ludzi ze środowiska muzycznego na temat działalności Farben Lehre.

Oficjalna premiera wydawnictwa książkowego odbyła się 8 kwietnia i do tego czasu zespół ruszył z promocją. Jednak z racji swoich płockich korzeni, przy okazji spotkania autorskiego, zamierzają dać mały koncert w sali Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. - Miejsce koncertu jest symboliczne, to właśnie w POKiS stawialiśmy pierwsze kroki i to tu będziemy promować naszą pierwszą książkę – dodaje Wojda.

Już teraz zapowiadają, że będzie wyjątkowo z uwagi na covery i nowe wersje dwóch kawałków, „Pozytywki” i „Magii”. W spotkaniu wezmą udział wszyscy autorzy „Bez pokory”. Jednak aby załapać się na wydarzenie warto się pospieszyć ze względu na limit bezpłatnych wejściówek. Te są do odebrania w bileterii POKiS-u czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00.

Początek spotkania połączonego z minikoncertem 23 kwietnia o godzinie 19.00 w siedzibie POKiS-u przy Tumskiej 9. Warto na te kilkadziesiąt minut cofnąć się czasie o trzy dekady i mocniej zagłębić w spory kawałek historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Więcej zdjęć z koncertu Farbenów podczas Rockowych Ogródków:

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE