Reklama

Niespodzianka premiera. Skrócił rok szkolny

Opublikowano:
Autor:

Niespodzianka premiera. Skrócił rok szkolny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kiedy wielu rodziców i uczniów zastanawiało się, czy skutkiem strajku części środowiska oświatowego nie będzie dłuższy rok szkolny, aby nadrobić zaległości, premier Mateusz Morawiecki zaskoczył wszystkich. Zapowiedział rozporządzenie, które uczniom wydłuży wakacje.

Kiedy wielu rodziców i uczniów zastanawiało się, czy skutkiem strajku części środowiska oświatowego nie będzie dłuższy rok szkolny, aby nadrobić zaległości, premier Mateusz Morawiecki zaskoczył wszystkich. Zapowiedział rozporządzenie, które uczniom nieco wydłuży wakacje.

Krótszy rok szkolny, dłuższe wakacje - o tym poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania wyborczego w Zawierciu. Nie będzie to jednak mocno odczuwalna różnica. Rok szkolny zakończy się przed Bożym Ciałem, czyli 19 czerwca. Boże Ciało i tak jest dniem wolnym. W rezultacie uczniowie będą mieli wolny nie tylko czwartek, ale także piątek i kolejne dni aż do rozpoczęcia nowego roku szkolnego we wrześniu.

Mateusz Morawiecki zapowiedział zmianę w rozporządzeniu, w którym zostanie zmieniona data zakończenia roku szkolnego z piątku, 21 czerwca na środę, 19 czerwca.

- Jesteśmy praktyczni, funkcjonalnie bliżej ludzi, troszeczkę więcej wakacji. Jeden dzień. Przecież wiadomo, że świadectwa będą już powystawiane - powiedział Morawiecki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE