Reklama

Nielegalny odwiert w rurociągu Orlenu. Kradli paliwo, dwóch mężczyzn zatrzymanych

Opublikowano:
Autor:

Nielegalny odwiert w rurociągu Orlenu. Kradli paliwo, dwóch mężczyzn zatrzymanych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch mężczyzn. - Zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem kradzieży znacznej ilości paliw z rurociągu należącego do PKN Orlen - czytamy w przesłanej informacji. - Trwają intensywne czynności w sprawie.

Policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch mężczyzn. - Zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem kradzieży znacznej ilości paliw z rurociągu należącego do PKN Orlen - czytamy w przesłanej informacji. - Trwają intensywne czynności w sprawie. 

Funkcjonariusze ujęli mężczyzn wieczorem we wtorek 25 czerwca, ale "ze względu na dobro śledztwa" nie ujawniają więcej informacji. 

Biuro prasowe koncernu potwierdza sytuację. 

- Zidentyfikowano nielegalny odwiert na rurociągu paliwowym relacji Płock – Ostrów Wielkopolski, w miejscowości Góry k. Płocka. Wszystkie procedury bezpieczeństwa zadziałały prawidłowo. Instalacja została niezwłocznie zabezpieczona przez wykwalifikowane służby, nie stwierdzono wycieku z rurociągu, co oznacza że nielegalny odwiert nie miał skutków środowiskowych. Wczorajsze zdarzenie nie miało również wpływu na dostawy produktów do baz magazynowych oraz do odbiorców końcowych. Sytuacja i infrastruktura są pod kontrolą - tłumaczy biuro prasowe PKN Orlen. 

Jak dodają, specjalistyczny zespół Orlen Centrum Serwisowe planuje czynności odkrywkowe w miejscu zlokalizowanego odwiertu, a w kolejnych dniach przeprowadzone zostaną prace naprawcze rurociągu. Przy likwidacji odwiertu mają zostać zastosowane specjalne względy bezpieczeństwa. 

Policja ani koncern nie ujawniają, ile paliwa skradziono. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE