Reklama

Niedługo ruszy drugi etap remontu. Koniec prac w tym roku?

Opublikowano:
Autor:

Niedługo ruszy drugi etap remontu. Koniec prac w tym roku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To dobra wiadomość dla mieszkańców Borowiczek. Na razie ukończono pierwszy fragment ulicy Borowickiej, ale prezydent zapowiada, że niebawem ruszy remont drugiego odcinka. Jest szansa, że prace uda się skończyć jeszcze w tym roku.

To dobra wiadomość dla mieszkańców Borowiczek. Na razie ukończono pierwszy fragment ulicy Borowickiej, ale prezydent zapowiada, że niebawem ruszy remont drugiego odcinka. Jest szansa, że prace uda się skończyć jeszcze w tym roku.

Remont pierwszego odcinka ul. Borowickiej zaczął się w ubiegłym roku, natomiast zakończył w obecnym. Wykonawcą oddawanego do użytku odcinka ul. Borowickiej była spółka Skanska, która plac budowy przejęła 8 września 2016 roku. Wyremontowano nieco ponad kilometr drogi. Obok jezdni powstała też ścieżka rowerowa i chodniki, które są oświetlane przez 37 latarni z oświetleniem LED-owym. 

Jeśli jednak spojrzeć dokładnie, droga z równiutkim asfaltem nagle się kończy, za to dalej mamy już drogę z dużymi dziurami. Jak na razie zrealizowano pierwszy etap, który kosztował ok. 3,6 mln złotych, o czym informował prezydent Andrzej Nowakowski na piątkowej konferencji prasowej.

Kiedy ruszą prace na drugim odcinku ulicy?

- Do wykonania zostało 400 metrów, które trzeba wyposażyć w kanalizację deszczową - mówił z kolei wiceprezydent Jacek Terebus. - W ciągu najbliższych dwóch tygodni rozstrzygniemy przetarg. Termin zakończenia realizacji to 30 grudnia 2017 roku. 

Ten drugi odcinek jest technicznie dużo trudniejszy, dlatego koszt o połowę krótszego odcinka jest bliski cenie, za jaką wykonano pierwszy i dłuższy etap. Kanalizacja zostanie wykonana na większej głębokości, gdzie może występować woda gruntowa. Podobnie jak wcześniej powstanie tu nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżka rowerowa, nowe zjazdy do posesji, wiaty, zagospodarowany zostanie teren zielony, nowe będzie oświetlenie. 

Pierwszy odcinek ul. Borowickiej zrealizowanych był z pieniędzy z zeszłorocznego budżetu. - W tym roku znaleźliśmy resztę potrzebnych środków - wyjaśniał Jacek Terebus.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE