Reklama

Niedaleko Płocka stoi dom "owinięty" drogą jak wstążką. Został nagrodzony

Opublikowano:
Autor:

Niedaleko Płocka stoi dom "owinięty" drogą jak wstążką. Został nagrodzony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyjątkowy, niepowtarzalny, nowatorski, zaskakujący "Dom po drodze" znajduje się w pobliżu Wisły, daleko od głównej drogi, a co więcej, jest też niedaleko Płocka. Projekt doceniono w prestiżowym konkursie.

Wyjątkowy, niepowtarzalny, nowatorski, zaskakujący "Dom po drodze" znajduje się w pobliżu Wisły, daleko od głównej drogi, a co więcej, jest też niedaleko Płocka. Projekt doceniono w prestiżowym konkursie.

Właściciele postawili projektantowi Robertowi Koniecznemu z pracowni KWK Promes warunek - ma być na środku dużej, przepięknej działki, by zapewnić maksymalną prywatność. Realizacja trwała 6 lat. Skończyło się na tym, że część dzienną - zgodnie z życzeniem - umieszczono na pierwszym piętrze, co umożliwiło niesamowity widok z salonu i sypialni. Ale nie to wyróżnia dom w największym stopniu, lecz droga dochodząca do miejsca, w którym stoi dom, "owija" go na najwyższym poziomie, po czym wraca do poziomu ogrodu i rozpościera się dalej w stronę rzeki. Wszystko wygląda jak wijąca się wśród zieleni wstęga. Nie można było wyciąć choćby jednego drzewa. Na parterze znajduje się garaż, siłownia i pomieszczenia gościnne. Dom zajmuje powierzchnię 242 metrów kwadratowych (użytkowa - 598,9 m2).

Robert Konieczny to z pewnością jeden z najbardziej znanych i nagrodzonych architektów w kraju. Szczecińskie Centrum Dialogu Przełomy obwołano najlepszym budynkiem świata i uznano najlepszą przestrzenią publiczną w Europie. Usytuowaną na stoku betonową Arkę we wsi Brenna koło Cieszyna, która stałą się jego własnym domem, pokazywano w wielu pismach i w telewizji jako "Dom przyszłości", została zresztą doceniona jako Najlepszy Dom w ogólnoświatowym Konkursie Wallpaper Design Awards 2017.

Dom po drodze to projekt, który liczył się w jednym z najbardziej uznanych konkursów wzornictwa na świecie - German Design Awards, wyróżniający projekty wyznaczające trendy w designie, komunikacji i architekturze. Nagrody przyznaje Niemiecka Rada Wzornictwa - fundacja założona w latach 50. z inicjatywy Bundestagu. Jak poinformował portal Sznyt.pl, w tej edycji konkursu nagroda German Design Award 2019 Special trafi do polskiego architekta Roberta Koniecznego z pracowni KWK Promes. Uzasadniono, że wyróżnienie należało się za nowatorski, zaskakujący i idealnie minimalistyczny projekt.

Jeśli chcecie zobaczyć dużo zdjęć, to znajdziecie je pod tymi linkami:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE