Reklama

Niebawem wakacje. Trwają zapisy na bezpłatne półkolonie kulturalne

Opublikowano:
Autor:

Niebawem wakacje. Trwają zapisy na bezpłatne półkolonie kulturalne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wspólne zwiedzanie skansenu w Sierpcu i Zespołu Pałacowo – Parkowego w Sannikach, warsztaty plastyczne, taneczne czy teatralne - to pomysły na spędzanie wakacji. Wakacje to wszak czas zabawy, twórczego spędzania czasu. O dzieci i młodzież podczas półkolonii zadba kadra specjalistów, doświadczonych nauczycieli, którzy pomogą rozwinąć talenty artystyczne.

Wspólne zwiedzanie skansenu w Sierpcu i Zespołu Pałacowo – Parkowego w Sannikach, warsztaty plastyczne, taneczne czy teatralne - to pomysły na spędzanie wakacji. Wakacje to wszak czas zabawy, twórczego spędzania czasu. O dzieci i młodzież podczas półkolonii zadba kadra specjalistów, doświadczonych nauczycieli, którzy pomogą rozwinąć talenty artystyczne.

Półkolonie kulturalne odbędą się w ramach projektu "Wakacje z Orlenem". Program realizowany będzie przez płockie Stowarzyszenie KULART oraz nauczycieli płockich placówek oświatowych posiadających duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, wykorzystujących nowoczesne metody i formy pracy.

Zajęcia artystyczne skierowane są do dzieci i młodzieży, przejawiających chęć uczestniczenia w warsztatach muzycznych, plastycznych, teatralnych i tanecznych, które posiadają uzdolnienia lub doświadczenie zdobyte w szkole bądź  w innych formach edukacji pozaszkolnej. Turnusy półkolonii odbędą się w dwóch terminach: 1–5 lipca 2019 oraz 8–12 lipca 2019. Za każdym razem uczestnicy mają przebywać w Szkole Podstawowej nr 23 w Płocku przy ul. Walecznych 20. Ale to nie wszystko, ponieważ zaplanowano wspólne wyjścia (np. na basen) i wycieczki do skansenu w Sierpcu i Zespołu Pałacowo – Parkowego w Sannikach. Na uczestników półkolonii będą codziennie czekały pyszne posiłki w postaci drugiego śniadania i obiadu. Stworzenie muzycznego programu artystycznego, prezentacja  etiudy lub  spektaklu teatralnego (bajka), układu ruchowego prezentowanego dla zaproszonych gości, wystawa prac plastycznych to efekty zaplanowanych warsztatów. Rodzice i opiekunowie zapoznają się z nimi w dniu zakończenia każdego turnusu półkolonii kulturalnych.

Warunkiem zgłoszenia dziecka jest poprawne wypełnienie karty zgłoszeniowej dziecka do udziału w półkoloniach kulturalnych organizowanych w ramach projektu „Wakacje z ORLENEM” i dostarczenie jej w terminie od 17.06.2019 r. do 19.06.2019 r. w godz. 15:00 do 16.30 do sekretariatu SP nr 23 w Płocku przy ul. Walecznych 20. Ilość miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu się uczestnika decyduje kolejność zgłoszeń. Lista dzieci przyjętych do udziału w półkoloniach piłkarskich zostanie zamieszczona w dniu 24 czerwca 2019 r. na oficjalnej stronie internetowej Stowarzyszenia https://sites.google.com/site/sekanplock/polkolonie-kulturalne---projekt-wakacje-z-orlenem/polkoloniekulturalne/

Projekt  realizowany będzie w sześciu 15-osobowych grupach, w formie zajęć warsztatowych z zakresu:

- muzycznych zajęć wokalnych,

- muzycznych zajęć instrumentalnych,

- zajęć plastycznych z zastosowaniem różnorodnych technik (dwie grupy),

- zajęć tanecznych,

- zajęć teatralnych.

Efektem finalnym, kończącym warsztaty, będzie program artystyczny autorstwa zarówno prowadzących zajęcia pedagogów, jak i uczestników półkolonii zaprezentowany przed zaproszoną publicznością, składającą się w dużej mierze z członków rodzin i znajomych dzieci biorących udział w zajęciach.

Realizatorzy warsztatów muzycznych:

- Małgorzata Podwójci - nauczyciel muzyki z wieloletnim stażem w Szkole Podstawowej nr 23 im Armii Krajowej w Płocku. Doradca metodyczny w zakresie przedmiotu muzyka. Prowadzi z sukcesami chór szkolny liczący niezmiennie od lat ogromną rzeszę dzieci i młodzieży  z klas II - VIII. Prowadzi zajęcia, na których można ćwiczyć technikę śpiewania, ale też pozbyć się tremy, czerpać radość ze wspólnego muzykowania. Zabawa i integracja jest środkiem do realizacji muzycznych wyzwań wokalnych i ogólnorozwojowych,

- Bogdan Marciniak - nauczyciel muzyki, kompozytor, instrumentalista. Współtwórca wielu muzycznych projektów i zespołów (Mizemor, Bez Końca), autor muzyki do musicalu "Drogi życia". W Młodzieżowym Domu Kultury prowadzi zajęcia nauki gry na instrumentach i zespoły muzyczne;

- Marta Głowacka,

- Grzegorz Leliński - nauczyciel muzyki, gitarzysta basowy i akustyczny. Instruktor muzyczny z wieloletnim doświadczeniem. Człowiek obdarzony niezwykłą pasją, posiadający dar zjednywania sobie młodzieży i zarażający ich miłością do muzyki.

Realizatorzy warsztatów plastycznych:

- Maria Gorczyca

- Katarzyna Adamczyk

- Sylwia Serwach – Barucha

- Dorota Szarmach – Jończyk

Realizatorzy warsztatów tanecznych:

- Katarzyna Sylwestrzak – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 3 w Płocku, trener i choreograf Akademii Cheerleaders Impresja Płock oraz Zespołu Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica - IMPACT. Specjalizuje się w technice tańca klasycznego, jazzowego oraz cheer dance i akrobatyce. Jej zespoły to obecne Mistrzynie Polski i Mazowsza Cheerleaders we wszystkich kategoriach wiekowych. Wielokrotna Mistrzyni Polski, Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata Cheerleaders.

- Tomasz Kadylak - dyplomowany trener i nauczyciel tańca World Dance and Dance Sport Council. Sędzia najwyższych kategorii Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz Federacji Tańca Sportowego. Najpierw sam jako tancerz zdobywał niezbędną wiedzę i umiejętności podróżując po całej Europie i szkoląc się u najlepszych trenerów i nauczycieli tańca na świecie; jak również biorąc udział w niezliczonych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca. Obecnie z ogromną pasją i zaangażowaniem przekazują to wszystko czego się nauczyli swoim uczniom i kursantom. Trener i wychowawca wielu par sportowego tańca towarzyskiego, które rozsławiają miasto Płock na ogólnopolskiej arenie tanecznej, jak również nauczyciel wielu pokoleń kursantów-dzieci, młodzieży i dorosłych,  rozpoczynających swoja przygodę z tańcem.

Realizatorzy warsztatów teatralnych:

- Piotr Wojciechowski - absolwent Państwowego Policealnego Studium Wokalno – Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni i Akademii Muzycznej w Gdańsku na specjalności wokalistyka jazzowa. Do tej pory współpracował z Teatrem im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Operą na zamku w Szczecinie. Od kilku sezonów związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie zdążył wcielić się m.in. w rolę Jezusa i Judasza w „Jesus Christ Superstar”, Puka w „Śnie nocy (nie)letniej”, Comebefera w „Les Miserables” i wiele innych. Współpracował także z największym chórem gospel Sienna.

- Olga Barańska - instruktor teatralny, praktyk dramy animator kultury, prowadzi trzy grupy teatralne, jest twórcą cyklicznych warsztatów form teatralnych "Mała Akademia Teatru" oraz konkursu recytatorskiego i poezji śpiewanej "Słowa po niebie płynące".  Związana zawodowo z płocką kulturą 14 lat.

Animacje i zajęcia integracyjne:

- Agnieszka Jakubiak

- Martyna Czerniak

- Ewa Marciniak-Mańkowska

- Joanna Stolarska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE