Reklama

Niebawem rozbiórka starego budynku w centrum miasta. Powstanie nowy

Opublikowano:
Autor:

Niebawem rozbiórka starego budynku w centrum miasta. Powstanie nowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Obecny niewysoki budynek przy ul. Królewieckiej 18 zastąpi bardziej nowoczesny, pięciokondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy. Wyłoniona w przetargu firma ustawiła już zabezpieczenia na czas rozbiórki i budowy.

Obecny niewysoki budynek przy ul. Królewieckiej 18 zastąpi bardziej nowoczesny, pięciokondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy. Wyłoniona w przetargu firma ustawiła już zabezpieczenia na czas rozbiórki i budowy nowego obiektu.

Istniejący budynek przy ul. Królewieckiej 18, z uwagi na stan techniczny, przeznaczono do rozbiórki. Agencja Rewitalizacji Starówki już w 2017 r. zapowiadała zmiany przy ul. Królewieckiej, wstępnie pokazując jak może wyglądać nowy budynek, aby pod koniec 2018 r. ogłosić przetarg na jego realizację. W międzyczasie spółka ARS starała się o bezzwrotne dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego, ogłoszono także drugi przetarg na rozbudowę budynku mieszkalno-usługowego wraz z odbudową parteru budynku na funkcję usługową. Ostatecznie zachowany zostanie jedynie fragment murów w piwnicy.

[ZT]21107[/ZT]

Parter budynku będzie stanowiła część usługowa z lokalami, przy czym każdy ma być dostępny od ul. Królewieckiej. Kondygnację podziemną przeznaczono na komórki lokatorskie, pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Na dwóch piętrach i poddaszu powstaną mieszkania o zróżnicowanych powierzchniach od ponad 30 do ok. 70 metrów kwadratowych. Główne wejście do części mieszkalnej znajdzie się od strony południowej. Szerokości drzwi wejściowych do budynku, przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Niestety nie przewidziano osobnych miejsc postojowych dla zmotoryzowanych lokatorów. - Mieszkańcy oraz użytkownicy lokali handlowych korzystać będą w ramach abonamentu z płatnych miejsc postojowych zorganizowanych w ramach uchwały I strefie parkowania - czytamy w dokumentacji.

Za rozbiórkę istniejącego budynku i powstanie nowego odpowiada płocka firma Repro, która zaoferowała wykonanie zadania za 5 mln 658 tys. zł. W tym samym przetargu o udzielenie zamówienia - w tym przypadku bez powodzenia - ubiegała się także inna płocka firma Invest Bud, której oferta opiewała na 6,2 mln zł brutto.

Prace objęte przedmiotem zamówienia należy wykonać w terminie 20 miesięcy od dnia przekazania placu budowy.

Fot. Emil Grochowski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE