Reklama

Niebawem przetarg na budynek nowego przedszkola. Jak będzie wyglądał?

Opublikowano:
Autor:

Niebawem przetarg na budynek nowego przedszkola. Jak będzie wyglądał? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O powstanie przedszkola zacięcie walczyli mieszkańcy. W rozmowy włączyli się miejscy radni. Wstępny efekt tych starań powinien pojawić się w marcu, kiedy planowane jest ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy budowy nowej siedziby dla Miejskiego Przedszkola nr 17.

O powstanie przedszkola zacięcie walczyli mieszkańcy. W rozmowy włączyli się miejscy radni. Wstępny efekt tych starań powinien pojawić się w marcu, kiedy planowane jest ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy budowy nowej siedziby dla Miejskiego Przedszkola nr 17.

Nowe przedszkole nie powstanie jednak w miejscu, w którym obecnie znajduje się siedziba Miejskiego Przedszkola nr 17 przy ul. Szymona Kossobudzkiego 10.

- Powstanie na działce uwolnionej od zabudowy po rozbiórce budynku zajmowanego wcześniej przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 - mówi Małgorzata Palusińska z Referatu Informacji Miejskiej w płockim Ratuszu.

Realizacja inwestycji odbędzie się w dwóch etapach. W ramach pierwszego powstanie nowy budynek na wskazanej działce. Oczywiście najpierw musi zostać ogłoszony przetarg na budowę i wyłoniony wykonawca. - Zgodnie z harmonogramem postępowanie przetargowe ma zostać ogłoszone w marcu 2020 roku - dodaje Małgorzata Palusińska. Z kolei zakończenie pierwszego etapu i przekazanie nowego budynku do użytkowania planowane jest na grudzień 2021 roku. - Placówka będzie mogła przenieść się do nowego budynku w czasie ferii zimowych w 2022 roku. Do tego czasu przedszkole będzie funkcjonowało w obecnej siedzibie, przy bezpiecznym wydzieleniu terenu realizacji robót od terenu placówki. Pozwoli to na uniknięcie niedogodności, jakie byłyby związane z przeprowadzką MP 17 do innych placówek.

Dopiero po tym, jak maluchy wraz z pracownikami odpowiednio urządzą się w nowej siedzibie, stary budynek zostanie rozebrany. Wolny teren zostanie zagospodarowany na place zabaw dla dzieci, komunikację wewnętrzną, a także parking dla pracowników. Zakończenie tego drugiego etapu planowane jest na sierpień 2022 roku.

A jak będzie wyglądała przyszła siedziba MP 17? Nowy budynek, podobnie jak obecna siedziba, będzie parterowy. - Zgodnie z projektem ma być niepodpiwniczony, kryty dachem płaskim, ze świetlikami zapewniającymi  górno-boczne doświetlenie szatni oraz dodatkowe górno-boczne doświetlenie sal dydaktycznych. W budynku wyodrębniono strefy: ogólnego przeznaczenia oraz pomocnicze, takie jak kuchnia, część administracyjna i obsługi - wskazuje Małgorzata Palusińska.

Na przedszkole wpisano środki do Wieloletniej Prognozy Finansowej: na 2020 r to 5,5 mln zł, na 2021 r. - 2,5 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE