Reklama

Nie żyje Romuald Dobrzeniecki

Opublikowano:
Autor:

Nie żyje Romuald Dobrzeniecki  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Romuald Dobrzeniecki, prorektor płockiego Włodkowica i były sekretarz miasta, zmarł w środę nad ranem. Miał 66 lat.

Romuald Dobrzeniecki, prorektor płockiego Włodkowica i były sekretarz miasta, zmarł w środę nad ranem. Miał 66 lat.

Smutną wiadomość  o śmierci dr. hab. Romualda Dobrzenieckiego przekazała Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku. Wieloletni nauczyciel akademicki, w ostatnich latach prorektor ds. filii, zmarł w środę rano po długiej i ciężkiej chorobie.

Znało go wiele płockich środowisk - nie tylko naukowych, ale i miejskich. Kończył płocką Jagiellonkę,  a po maturze Studium Nauczycielskie w Płocku i Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Był dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 9 , potem zajmował kierownicze stanowiska m.in.  w byłym Urzędzie Wojewódzkim w Płocku. Pracował też w płockim Ratuszu - w latach 1998-2002 był sekretarzem miasta.

Ostatnią dekadę wykładał na uczelni, zajmował tam również kierownicze stanowiska, łącznie z funkcją prorektora. Jak podkreślają władze uczelni, jako znany i ceniony specjalista z zakresu profilaktyki społecznej i resocjalizacji, był autorem wielu prac o tej tematyce. Aktywnie działał również  w Towarzystwie Naukowym Płockim i Polskim Towarzystwie Pedagogicznym. - Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako dobry, szlachetny Człowiek,  wspaniały Przyjaciel i Kolega, ceniony przez studentów wykładowca oraz znakomity promotor prac licencjackich i magisterskich - napisali przedstawiciele władz szkoły.

Pogrzeb odbędzie się w piątek 20 lutego  o godz. 13.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Bielskiej.

Fot. Szkoła Wyższa im. P. Włodkowica w Płocku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE