Reklama

Nie żyje Beata Kowalska, społeczniczka, wiceprezeska fundacji

Opublikowano:
Autor:

Nie żyje Beata Kowalska, społeczniczka, wiceprezeska fundacji  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w nocy zmarła Beata Kowalska, nauczycielka, społeczniczka, wiceszefowa fundacji Portal FM Pomagamy Dzieciom. Miała 48 lat.

Dziś w nocy zmarła Beata Kowalska, nauczycielka, społeczniczka, wiceszefowa fundacji Portal FM Pomagamy Dzieciom. Miała 48 lat.

Smutną wiadomość o śmierci przekazało Płockie Centrum Organizacji Pozarządowych, z którym Beata Kowalska współpracowała przy okazji licznych akcji pomocowych.  Bo właśnie tak dała się poznać płocczanom - z jednej strony jako nauczycielka plastyki w Gimnazjum nr 4 im. Obrońców Płocka, z drugiej - jako społeczniczka o wielkim sercu.

- To cudowny pedagog, którego mimo upływu wielu lat od chwili skończenia szkoły nie sposób było zapomnieć - wspomina były uczeń.

Jeszcze więcej osób poznało ją w roli niestrudzonej społeczniczki. Jako wiceprezeska fundacji Portal FM Pomagamy Dzieciom angażowała się w szereg akcji charytatywnych - od namawiania do zbierania plastikowych nakrętek od butelek, które można wykorzystać w szczytnych celach, począwszy, przez wykonywanie cudnego rękodzieła, z którego dochód był przeznaczony na pomoc podopiecznym fundacji, a kończąc na szeroko zakrojonych akcjach zmieniających życie dzieci, których nie oszczędzał los.

Zabiegała o pomoc u władz miasta i parlamentarzystów, walczyła jak lwica, by umożliwić nieco lepszy start w życiu dla tych młodych ludzi, którym dotąd zawsze było pod górkę, załatwiała remonty, wypraszała wsparcie finansowe i psychiczne. Co istotne, robiła to z poszanowaniem godności i ochroną prywatności osób, którym pomagała. Akcje z jej udziałem opisywaliśmy na naszym portalu niejednokrotnie.  

Zmarła dziś w nocy w wieku 48 lat po ciężkiej chorobie. Msza w intencji życia wiecznego zostanie odprawiona jutro, w czwartek o godzinie 18.00 w płockiej katedrze. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę o godzinie 11.30 w kościele w parafii Ducha Świętego, a po mszy odbędą się uroczystości pogrzebowe na cmentarzu komunalnym w Płocku.

Cała redakcja Portalu Płock składa Rodzinie i Przyjaciołom pani Beaty najszczersze wyrazy współczucia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE