Reklama

Nie wrzucajcie do fontanny, tylko do puszki

Opublikowano:
Autor:

Nie wrzucajcie do fontanny, tylko do puszki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niektórzy lubią wrzucać pieniążki do fontanny. Może spełni się jakieś życzenie? Tym razem może faktycznie będzie to prawda, ale pod warunkiem, że dołożymy co nieco do puszki dla Justyny.

Niektórzy lubią wrzucać pieniążki do fontanny. Może spełni się jakieś życzenie? Tym razem może faktycznie będzie to prawda, ale pod warunkiem, że dołożymy co nieco do puszki dla Justyny.

Justyna z powodu niedowładu nóg może poruszać się wyłącznie na wózku inwalidzkim. Przy okazji IV Dnia Płockich Organizacji Pozarządowych „Fundacja Portal Fm – Pomagamy Dzieciom” ponownie zamierza zbierać datki na rzecz swojej podopiecznej. Celem zbiórki nie będzie jednak rehabilitacja, tylko podarowanie jej godnych warunków mieszkaniowych.

O sytuacji Justyny już pisaliśmy przy okazji zbliżającej się premiery „Złotej Kaczki” w płockim teatrze w najbliższą niedzielę, 14 września. Nastolatka mieszka z rodziną na wsi, a do najbliższego przystanku musi pokonywać około cztery kilometry drogą, na której często zalega błoto kiedy tylko mocniej popada, lub powstają roztopy. Niestety, jej rodzice nie mają środków finansowych, żeby pozwolić sobie na własne auto, a nawet doprowadzić dom do zadowalającego stanu. Cały czas walczą o zapewnienie podstawowych mediów.

W "Fundacji Portal Fm" już od jakiegoś czasu trwało gorączkowe poszukiwanie najlepszego wyjścia z sytuacji, aby zapewnić rodzinie lepsze warunki do życia. W taki sposób rozpoczęły się zbiórki. Ostatnio w akcję włączyli się również przedstawiciele lokalnych mediów, kultury i polityki, którzy chodzili z puszkami wśród widzów podczas premiery „Dzisiaj ani Hamleta…”. W ten weekend odbędą się dwie kolejne, w sobotę na Starym Rynku w trakcie IV Dnia Płockich Organizacji Pozarządowych oraz w niedzielę w Teatrze Dramatycznym im. Szaniawskiego.

Tu nie chodzi o stworzenie żadnego apartamentu, ale o zapewnienie Justynie i jej rodzinie warunków wręcz podstawowych, jak porządny dach nad głową i łazienkę, aby dziewczynie przysporzyć trochę radości. To, co dla jednego, jest czymś normalnym, dla drugiego może być niejednokrotnie spełnieniem marzeń. – Liczy się każda złotówka – zaznaczają pracownicy fundacji.

Istnieje także możliwość wpłaty na konto:

Fundacja " Portal Fm - Pomagamy Dzieciom "
konto. 95 1020 3974 0000 5302 0245 5939
z dopiskiem " Pomoc dla Justyny "

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE