Reklama

Reklama

Nie witamy się przez próg, a podkowa przynosi szczęście?

Opublikowano: 21 listopada 2019 12:04
Autor:

Nie witamy się przez próg, a podkowa przynosi szczęście? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wprawdzie tytuł sobotniego spotkania Żywego Muzeum brzmi "Czy buddyzm jest religią?", ale na uczestników czeka też sporo ciekawostek, dotyczących krajowych obyczajów i przyzwyczajeń.

Reklama

Wprawdzie tytuł sobotniego spotkania Żywego Muzeum brzmi "Czy buddyzm jest religią?", ale na uczestników czeka też  sporo ciekawostek, dotyczących krajowych obyczajów i przyzwyczajeń.

Spichlerz, czyli etnograficzny dział Muzeum Mazowieckiego w Płocku, organizuje cykl otwartych spotkań dla wszystkich zainteresowanych światem i kulturą. W Żywym Muzeum nie będzie podziału na oprowadzającego i zwiedzających, długich wykładów, oficjalnej atmosfery. Będą za to wymiana myśli, dyskusje i żywy kontakt z wyjątkowymi dziełami sztuki. 

Temat pierwszej odsłony Żywego Muzeum – zaplanowanej na sobotę, 23 listopada o godz. 13 to  "Czy buddyzm jest religią?".  Inaczej być nie mogło, przecież buddyzm to główny temat "Sztuki Dalekiego Wschodu", jednej z etnograficznych wystaw stałych Spichlerza. Ale nie zabraknie innych tematów.

- Można będzie dowiedzieć się, dlaczego unikamy witania się przez próg, dlaczego podkowa przynosi szczęście. Oraz tego, że aby zaobserwować nocny obrzęd inicjacyjny, nie trzeba udawać się na wyspy Pacyfiku, ale za miedzę, w łowickie – zachęcają organizatorzy spotkania. -  Nawet historyk sztuki będzie zaskoczony tym, że powszechnie znaną „figurkę Buddy” zawdzięczamy… starożytnym Grekom!

Sobotnie spotkanie będzie miało luźną, nieformalną formułę. W jego trakcie będzie można podzielić się refleksjami, przekonaniami, zadawać pytania prowadzącemu - Grzegorzowi Piaskowskiemu, kierownikowi Działu Etnografii Muzeum Mazowieckiego w Płocku, autorowi scenariusza wystawy „Sztuka Dalekiego Wschodu. Płockie  skarby buddyjskiej Azji”. 


Wstęp na sobotnie spotkanie przy  przy ul. Kazimierza Wielkiego 11 b jest wolny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.