Reklama

Nie tylko nowa nazwa. Nowości na uczelni

Opublikowano:
Autor:

Nie tylko nowa nazwa. Nowości na uczelni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 września stara nazwa – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa – to już przeszłość. Zarówno nowi, jak dotychczasowi studenci będą uczęszczali na wykłady do Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. To jednak nie jedyne nowości w nowym roku akademickim.

Od 1 września stara nazwa – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa – to już przeszłość. Zarówno nowi, jak dotychczasowi studenci będą uczęszczali na wykłady do Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. To jednak nie jedyne nowości w nowym roku akademickim.

Od października ruszają studia II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne z administracją publiczną.

– Bardzo nam na tym zależało, ponieważ studia I stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne prowadzimy od 3 lat. W tym roku mamy pierwszych absolwentów, którzy pytali o możliwość studiów magisterskich – mówi prorektor ds. studenckich i dydaktyki, Agnieszka Grażul-Luft. – Poszerzamy kierunek o administrację. Tak, aby studenci, którzy skończyli w zakresie administracji studia licencjackie, mogli kontynuować także u nas studia magisterskie.

Pojawią się także nowe specjalności na kierunku praca socjalna: „resocjalizacja z profilaktyką społeczną” oraz „wsparcie osoby z niepełnosprawnością i seniora”.

Zmieniają profil kształcenia na pedagogice. Do tej pory były studia dwustopniowe. Po raz pierwszy będą mieli w ofercie jednolite, pięcioletnie studia magisterskie na dwóch kierunkach: pedagogika przedszkolna oraz wczesnoszkolna, a także pedagogika specjalna. Co więcej, pomyślano o osobach, które chcą studiowanie połączyć z pracą zawodową. Ćwiczenia i wykłady będą odbywały się po południu. – W zasadzie od 1 października mamy wszystkie formy studiów. Mamy też studia inżynierskie na informatyce. Rekrutacja trwa do 18 września. W rekrutacji głównej większość kandydatów została przyjęta, teraz uzupełniamy limity. Cały czas prowadzimy również rekrutację na studia podyplomowe – dopowiada prorektor ds. studenckich i dydaktyki.

W planach są wykłady w języku angielskim. – Nie będą to jednak wykłady w ramach całego toku kształcenia. Bardziej zależy nam na ty, aby były to wykłady ogólnouczelniane, wybierane przez studentów. Tak, aby mogli z nich korzystać zarówno nasi studenci, jak i studenci, którzy przyjeżdżają do nas w ramach programu Erasmus.

Żacy wkrótce skorzystają również z nowych pracowni specjalistycznych.

– Przygotowujemy pracownie korzystając z jednej strony ze środków przyznanych przez Urząd Miasta Płocka, z drugiej strony bazujemy na środkach pozyskanych w ramach Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości, czyli tego miliona złotych, który w zeszłym roku, pod postacią symbolicznego czeku, został wręczony przez ministra Gowina – przypomina rektor uczelni, prof. Maciej Słodki.

Uczelnia korzysta także ze środków unijnych, aby podwyższać standard kształcenia dla studentów ze wszystkich kierunków. Niebawem otwarcie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej. Na Wydziale Nauk o Zdrowiu przygotowują dwie nowe pracownie: mikrobiologiczną i genetyczną, z kolei na Wydziale Nauk Ekonomicznych do dyspozycji studentów informatyki (chociaż nie tylko) będzie wyposażona w 15 komputerowych stanowisk pracownia sieciowa. Nowa pracownia – socjologiczno-językowa – zostanie udostępniona również na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych.

Ponadto kończy się proces wdrażania nowego systemu informatycznego z wirtualnym dziekanatem.

[ZT]23309[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE