Reklama

Nie każdy laser jest bezpieczny – wybieraj mądrze

Opublikowano:
Autor:

Nie każdy laser jest bezpieczny – wybieraj mądrze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Laser jest jednym z najlepszych narzędzi w kosmetyce: do depilacji, usuwania przebarwień czy zamykania naczynek sprawdza się znakomicie. Jest to technologia nieinwazyjna i na tle innych bardzo bezpieczna. W poszukiwaniu najniższych cen łatwo jednak zapomnieć o bezpieczeństwie, dlatego warto o zabiegach laserowych dowiedzieć się czegoś więcej.

Laser jest jednym z najlepszych narzędzi w kosmetyce: do depilacji, usuwania przebarwień czy zamykania naczynek sprawdza się znakomicie. Jest to technologia nieinwazyjna i na tle innych bardzo bezpieczna. W poszukiwaniu najniższych cen łatwo jednak zapomnieć o bezpieczeństwie, dlatego warto o zabiegach laserowych dowiedzieć się czegoś więcej.

Laser może się zużyć

Cały układ optyczny lasera to dość skomplikowana konstrukcja. Z tego też powodu każda głowica robocza ma określoną żywotność, po której należy ją zutylizować i wymienić. Niestety jest to element dość drogi i jak podpowiadają eksperci z sieci gabinetów kosmetycznych http://www.studiolaser-depilacja.pl/nasze-salony/salon-kosmetyczny-Warszawa.html, nie każdy wymienia je tak często, jak należy. Tymczasem użycie starej, zużytej głowicy lasera powoduje, że na skórze mogą powstać oparzenia, a efektu zabiegu nie będzie widać. Nie warto więc w imię niższej ceny poświęcać swojego zdrowia.

Prawidłowe ustawienie to konieczność

Choć parametry laserów używanych do depilacji i zamykania naczynek nie różnią się drastycznie, to nawet te niewielkie różnice wpływają na to, w jaki sposób promienie świetlne działają na żywe tkanki. Stąd też nawet w przypadku stosunkowo prostych urządzeń, potrzeba dość dużego doświadczenia, aby właściwie ustawić ich parametry przed rozpoczęciem zabiegu. Jest to tym ważniejsze, że niektóre z nich ocenia się tylko wzrokowo i w zależności od oceny na przykład jasności skóry, dobiera się moc lasera do depilacji. Pomyłka – znów – może skutkować oparzeniami lub obniżeniem skuteczności zabiegu.

W przypadku większych bardziej skomplikowanych laserów, które dają jeszcze więcej możliwości ustawień, sprawa komplikuje się jeszcze bardziej. Potencjalnie bowiem zabiegi mogą być jeszcze skuteczniejsze, ale trzeba mieć jeszcze większą wiedzę na temat ich przeprowadzania.

Na laserze się nie kończy

Niestety w wielu najtańszych gabinetach kosmetycznych po zakończeniu zabiegu laserem po prostu wypuszcza się klientkę do domu. Powinna ona tymczasem zostać poinstruowana o dalszej pielęgnacji skóry, ponieważ nawet najbezpieczniejszy laser powoduje pewną nadwrażliwość na światło i może wywołać na przykład miejscowe przesuszenie. Jeśli ma się wiedzę na ten temat i używa się odpowiednich kosmetyków ochronnych, to nie ma żadnego problemu, ale jeśli kosmetyczka nie doradzi w tej sprawie, to można zbyt łatwo zrobić sobie krzywdę. Znów więc okazuje się, że warto dołożyć to kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych, bo to one mogą przesądzić o różnicy między zabiegiem całkowicie bezpiecznym, a niosącym niemałe ryzyko.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE