Reklama

Reklama

Nie chcą strzelaniny przy Norbertańskiej. Co na to płocki ratusz?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Nie chcą strzelaniny przy Norbertańskiej. Co na to płocki ratusz? - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedawno pisaliśmy, że część mieszkańców osiedla Wyszogrodzka w Płocku narzeka na hałas ze strzelnicy, przekraczający dopuszczalne limity, określone w ustawie Prawo Ochrony Środowiska. Interweniowali płoccy radni.

Reklama

Po wielu zgłoszeniach i skargach mieszkańców miejscy radni Artur Jaroszewski i Tomasz Maliszewski złożyli interpelację odnośnie strzelnicy przy ul. Norbertańskiej w Płocku.

Przypomnijmy, że przeprowadzone w 2022 r. na zlecenie płockiego ratusza pomiary hałasu ze strzelnicy LOK przy ul Norbertańskiej 6 wykazały, że emitowany hałas przekracza dopuszczalny zrównoważony poziom dźwięku na terenach chronionych akustycznie.

- Pomimo decyzji prezydenta Płocka z 4 lipca 2022 r., ustalającej dopuszczalny poziom hałasu generowany przez strzelnicę LOK na 50 dB  dla terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oraz 55 dB dla terenów zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej oraz rekreacyjno-wypoczynkowych,  mieszkańcy osiedla Wyszogrodzka nadal narażeni są na hałas ze strzelnicy przekraczający limity dopuszczalnego hałasu określone w ustawie Prawo Ochrony Środowiska - podkreślali w interpelacji radni.

Z ich informacji wynika, że w grudniu 2022 r. i styczniu 2023 r. na strzelnicy niemalże codziennie, również w niedziele, odbywa się strzelanie, nawet do godz. 18 czy 19, gdy jest już zupełnie ciemno. 

- Według mieszkańców jest to strzelanie m.in. z pistoletów do sylwetek seriami po kilka, kilkanaście strzałów. Uciążliwy huk wystrzałów da się słyszeć w domach i mieszkaniach znajdujących się przy ul. Brzozowej, Bukowej, Dębowej, Fabrycznej, Głowackiego, Klonowej, Norbertańskiej,  Partyzantów, Słonecznej, Słowiczej, Świerkowej, Wiatraki, Zalesie, nawet przy zamkniętych oknach, co dowodzi, że  jego natężenie znacznie przekracza dopuszczalny w godz. 6.00-22.00 poziom 50 dB - alarmują płoccy radni.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że  na płocką strzelnicę przeniosła się ostatnio jedna z firm, dotychczas korzystająca z treningu strzeleckiego na strzelnicy pod Włocławkiem, co zwiększyło hałas na płockim obiekcie.

W związku z powyższym radni Artur Jaroszewski i Tomasz Maliszewski poprosili magistrat o odpowiedź na następujące pytania:

1. Jak UMP egzekwuje i zamierza egzekwować decyzję Prezydenta Miasta Płocka z dnia 4 lipca 2022 i przepisy obowiązującej ustawy Prawo Ochrony Środowiska odnośnie dopuszczalnego poziomu hałasu? 

2. Do kogo i w jakim trybie w obecnej sytuacji mają się zwracać mieszkańcy o zapewnienie im ochrony przed hałasem przekraczającym dopuszczalne prawem limity?

Co na to płocki ratusz? Przypomina, że już w lipcu ub.r. wydał decyzję, określającą dopuszczający poziom hałasu emitowanego przez strzelnicę, którą utrzymał w mocy Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Płocku.

- W obecnym stanie prawnym mieszkańcy w przypadku odczuwania uciążliwości winni zwracać się do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska - Delegatura w Płocku, aby ten przeprowadził kontrolę i ustalił, czy podmiot przestrzega zapisów - podkreśla wiceprezydent Płocka Piotr Dyśkiewicz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy