Reklama

Nie bójcie się syren, to tylko ćwiczenia

Opublikowano:
Autor:

Nie bójcie się syren, to tylko ćwiczenia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro, w czwartek, przed południem zawyją syreny w Orlenie - zapowiada koncern. Ale bez obaw, to tylko ćwiczenia.

Jutro, w czwartek, przed południem zawyją syreny w Orlenie - zapowiada koncern. Ale bez obaw, to tylko ćwiczenia.

Jak informuje Arkadiusz Ciesielski z biura prasowego Orlenu, jutro, w czwartek, między 10.00 a 11.00 na wydziale produkcji wody planowane jest testowe włączenie syreny alarmowej. Próba sygnału zostanie przeprowadzana w magazynie chloru oraz powiązanej z tym systemem ostrzegania syreny na parkingu przy bramie nr 2.

Syreny uruchamiane są na próbę co najmniej raz na kwartał.  Wyją wtedy przez 3 minuty. W ramach prób konserwator sprawdza też stan techniczny całego systemu.  - Syreny alarmowe mogą być testowane ze stanowiskach kierowania OC, z pomieszczeń Centralnego Działu Harmonogramowania i Koordynacji Produkcji na terenie zakładu za pomocą dwóch niezależnych centrali alarmowych lub z pomieszczeń sterowni na wydziałach (poszczególnych instalacjach)  - informują służby prasowe koncernu. - W systemie ostrzegania istnieje również możliwość uruchamiania syren za pomocą urządzeń mobilnych z oprogramowaniem centrali alarmowych.

Fot. PKN Orlen


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE