Reklama

Nie boisz się wyzwań? Pracuj na ulicy

Opublikowano:
Autor:

Nie boisz się wyzwań? Pracuj na ulicy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do spełnienia jest kilka warunków, bo umówmy się, nie każdy będzie nadawał się na pedagoga ulicy. Tu potrzeba cierpliwości, pomysłów, umiejętności znalezienia kontaktu z dzieckiem w jego środowisku życia. Kto zatem podejmie rzuconą rękawicę?

Do spełnienia jest kilka warunków, bo umówmy się, nie każdy będzie nadawał się na pedagoga ulicy. Tu potrzeba cierpliwości, pomysłów, umiejętności znalezienia kontaktu z dzieckiem w jego środowisku życia. Kto zatem podejmie rzuconą rękawicę?

Streetworker pilnie poszukiwany! Takie ogłoszenie zamieściła Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”. To kontynuacja rozpoczęto wcześniej projektu, tym razem pod nazwą „Pracujmy na ulicy 2016”, zaadresowanego do ludzi z pomysłami, w jaki sposób zachęcić dziecko do bardziej zajmującego spędzania czasu w swoim codziennym środowisku. Aby ulica stała się płaszczyzną do rozwijania twórczości i posłużyła do zabaw edukacyjnych dla dzieci, które większość dnia spędzają w przestrzeni miejskiej, nie korzystając na przykład ze świetlic. Pracuje się tu metodą pedagogiki podwórkowej. Średnio praca zajmie około 70 godzin w tygodniu.

Poszukiwany streetworker byłby odpowiedzialny za poprowadzenie ośmioosobowej grupy dzieci. Trzeba tu przygotować plan pracy, współpracować z ich szkołami. Do dyspozycji będzie miał środki na organizację zajęć i poczęstunek dla podopiecznych. Projekt zakończy się w grudniu 2016 roku. Zaoferowano umowę zlecenie.

W ogłoszeniu wskazuje się na takie wymogi, jak wykształcenie wyższe (preferowany kierunek to pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauka o rodzinie lub inny kierunek obejmujący swoim zakresem resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą uzupełniony studiami podyplomowymi czy kursami z psychologii, pedagogiki, nauki o rodzinie) bądź średnie (udokumentowane minimum 3-letnim stażem pracy z dziećmi lub rodziną). Mile widziany jest również ukończony kurs pedagogiki podwórkowej. Wśród pozostałych wymagań wymieniono umiejętności interpersonalne, dyspozycyjność, stabilność emocjonalną i odporność na stres. Rekrutacja rozpoczyna się od nadesłania dokumentów, następnie zaplanowano rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Kolejny krok to szkolenie wewnętrzne z elementami pracy w terenie. Pracę dostanie tylko jedna osoba.

Zainteresowani powinni dostarczyć dokumenty aplikacyjne (CV i list motywacyjny) do 22 stycznia wyłącznie drogą elektroniczną. Wysyłamy je na adres: koordynator@plock.eu.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE