Reklama

Nie będzie sprzedaży spółek. Co na to Orlen?

Opublikowano:
Autor:

Nie będzie sprzedaży spółek. Co na to Orlen? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak Orlen komentuje informację o wycofaniu się PKP Cargo z planów zakupu Orlen KolTrans i części Euronaft Trzebinia?

Jak Orlen komentuje informację o wycofaniu się PKP Cargo z planów zakupu Orlen KolTrans i części Euronaft Trzebinia?

Jak już pisaliśmy, spółka PKP Cargo wycofała się z planów zakupu dwóch dwóch spółek transportowych. Kolejowa spółka poinformowała, że na decyzji o odstąpieniu od warunkowej zobowiązującej umowy zakupu udziałów w KolTransie i tej części spółki Euronaft, która świadczy usługi transportu kolejowego, zaważyły m.in. przedłużające się postępowanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który wciąż nie wydał opinii co do transakcji i ewentualnych możliwości nadmiernej konsolidacji prowadzącej do ograniczenia konkurencji na rynku, a także m.in. sprzeciw strony społecznej wobec zmiany właściciela.

Co na to Orlen? Jak ruch spółki i towarzyszące zamiarom sprzedaży kontrowersje wpłyną na przyjętą przez koncern strategię, zgodnie z którą paliwowy gigant chce stawiać przede wszystkim na główny profil swej działalności? Czy możliwe są modyfikacje strategii? 

Odpowiedź Orlenu dostaliśmy we wtorek, jednak niewiele ona mówi o planach na przyszłość. Lakoniczny komunikat zamieszczamy z kronikarskiego obowiązku:

Biuro prasowe Orlenu: „Potwierdzamy otrzymanie od PKP Cargo oświadczenia o odstąpieniu od umów sprzedaży. W konsekwencji oznacza to, iż sprzedaż aktywów kolejowych nie zostanie zrealizowana. W najbliższym czasie przeanalizujemy możliwe dalsze scenariusze".

O powodach rezygnacji czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE