Reklama

Nie 500 Plus a 1000 Plus. Zmiany w programie dla polskich rodzin?

Opublikowano:
Autor:

Nie 500 Plus a 1000 Plus. Zmiany w programie dla polskich rodzin? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest bardzo prawdopodobne, że PiS wprowadzi zmiany w swoim sztandarowym programie i będzie chciał zwiększyć świadczenia dla rodzin.

Jest bardzo prawdopodobne, że PiS wprowadzi zmiany w swoim sztandarowym programie i będzie chciał zwiększyć świadczenia dla rodzin. 

Jak mówi w rozmowie z SE poseł PiS Janusz Szewczak,  wiceszef sejmowej komisji finansów publicznych, rozszerzenie programu 500 plus i wprowadzenie 1000 plus w następnej kadencji Sejmu to bardzo dobry pomysł, bo trzeba wspierać polskie rodziny! 

- Dzięki wprowadzeniu programu 500 plus PiS odniosło wielki sukces w polityce! - podaje SE. - Ale partia Jarosława Kaczyńskiego chce iść jeszcze dalej! Jak ustaliła gazeta, jest bardzo możliwe, że PiS zrobi korektę programu i wprowadzi 1000 plus dla rodzin! 

Zdaniem polityka jest to bardzo skuteczny pomysł PiS na najbliższe wybory parlamentarne, który będzie dotyczył w głównej mierze polityki społecznej i prorodzinnej. Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, mówi polityk, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Jak podkreśla, jest to bardzo realne. Ma też wielką nadzieję, że w kolejnych latach rządów przy dobrej koniunkturze gospodarczej uda się zrealizować powyższe założenia, bo jest za wszelkimi formami wsparcia socjalnego, finansowego dla polskich rodzin. 

Na razie nie wiadomo, czy zmiany objęłyby również świadczenia na pierwsze dziecko. Póki co rząd PiS oraz premier Morawiecki nie deklarują planów poszerzania programu 500 plus na każde dziecko. Za to plan objęcia programem 500 plus wszystkich rodzin to już od kilku miesięcy oficjalny postulat Platformy Obywatelskiej, która ponadto chciałaby odebrać świadczenie rodzicom niepracującym zawodowo. Jak podają ogólnopolskie media politycy PiS wyliczyli, że 500 plus na wszystkie dzieci to koszt ok. 45 mld zł, na który Polski nie stać. Ale jak na ten moment się okazuje, pieniądze są, skoro można poszerzyć zakres świadczenia o kolejne 500 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE